Jump to content

svjedok u kaznenom postupkU


jasna ri

Preporučene objave

Poštovani, pozvana sam kao svjedok na raspravu u kaznenom predmetu koji se vodi protiv moga sina.Sin je punoljetan. Imamo isto prebivalište, ali momentalno ne mog doći do njega. Sinov opunomoćeni odvjetnik mi ne želi proslijediti zapisnik s poslijednjeg ročišta. Razlog, nepodmireni dug, dakle ne tiče se mene osobno.Napominjem , da ni sin nema taj zapisnik. Ne želim ići svjedočoti na sud kao ''ovca na klanje''. Želim se pripremiti! Pitanje, šta napraviti, kako doći do zapisnika, ili se pravovremeno ispričati i ne doći? Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,

ako  hocete se pripremiti za Sud = odete u ured odvjetnika=on ce Vam sve reci sta i kako Vi trebate postupati na rocistu(?) Po zakonu zapisnik samo ide stranki, to je Vas sin, Vi niste stranka!

Razgovarajte sa sinom , sta se desilo(?) mozda mu Vase svjedocenje pomogne da izbjegne taj dug, odnosno da ne bude osuđen po presudi Suda.

Jer morate i razmisliti, ako napr. Vas sin bude osuđen za jedno dugovanje onda je to 30 godina ovršno!

I Vi cete mozda odgovarati za taj dug po presudi, ako je bio na Vasoj adresi prijavljen i naplatit ce se Vama po ovrhi na pokretnine/ imovinu ili novcano, ako Vas sin napr. nema primanja, a Vi ste 1.loza srodstva.

Zato mozda bolje i za Vas da mu pomognete da NE BUDE OSUĐEN!

Ako Vi necete svjedociti , Vi osobno napisete i potpisete preporuceno pismo tom Opc. Sudu na broj spisa tog predmeta (broj ?) ,

napisete= da Vi , kao njegova majka koristite blagodat NE svjedocenja protiv Vaseg sina. I to pitajte prije tog odvjetnika, nego sto posaljete.

Sve najbolje za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, mislim da se nismo razumijeli. Ja znam o čemu se radi. Radi se o pokrenutoj ovsri nad mld djetetom, da dijete nije vraćeno na vrijeme, uglavnom po mom saznanju to je laž. Ali mi sinov odvjetnik ne želi proslijediti zapisnik s zadnjeg ročišta zbog nekih njihovih ne riješenih dugova, niti želi sa mnom razgovarati??? A još uvijek ima punomoć o zastupanju. I zaključak , ja želim znati točno što bi me semoglo pitati i zatto mi treba taj zapisnik. Kako ga dobiti

 

 

 

I još bih samo dodala, poZakonu zapisnik ide opunomoćenom odvjetniku. U mom slučaju, sin ga nema, a opunomoćeni odvijetnik ga ne želi proslijediti. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , jasna ri je napisao:

I još bih samo dodala, poZakonu zapisnik ide opunomoćenom odvjetniku. U mom slučaju, sin ga nema, a opunomoćeni odvijetnik ga ne želi proslijediti. Lp

Po zakonu stranci ide zapisnik iako ima opunomocnika , preko odvjetnika ili da to Vas sin , koji je punoljetan i okrivljenik u kaz. Postupku ima pravo otici u taj Sud u pisarnicu i traziti kopiranje spisa od suca, i osobno otici kod suca i onda preko pismene zamolbe zatraziti spis koji ce i dobiti! To mu stigne postom taj zapisnik, odnosno cjeli spis! 

A to sto je između Vaseg sina i odvjetnika, to on moze s njim rijesiti, odnosno traziti da mu posalje zapisnik.

Vase svjedocenje ili ne svjedocenje nema nikakve veze sa zapisnikom, niti cete ga Vi dobiti. 

Vase je samo da odete kod odvjetnika, i sve porazgovarate sta je najbolje uvezi Vaseg svjedocenja na rocistu u kojem ste obvezni doci, ako prije ne posaljete Vas blagodat o NE svjedocenju.

 

 

 

prije 9 sati , jasna ri je napisao:

Pozdrav, mislim da se nismo razumijeli. Ja znam o čemu se radi. Radi se o pokrenutoj ovsri nad mld djetetom, da dijete nije vraćeno na vrijeme, uglavnom po mom saznanju to je laž. Ali mi sinov odvjetnik ne želi proslijediti zapisnik s zadnjeg ročišta zbog nekih njihovih ne riješenih dugova, niti želi sa mnom razgovarati??? A još uvijek ima punomoć o zastupanju. I zaključak , ja želim znati točno što bi me semoglo pitati i zatto mi treba taj zapisnik. Kako ga dobiti

 

 

Ako Vas sin ili Vi platite odvjetniku racun koji treba biti podmiren zbog njegovog dosadasnjeg rada, onda to platite, i mirna "Bosna" kako se kaze. Onda mozete i otici kod odvjetnika itd. traziti spis itd. Nece ni on raditi đabe, da ima posla a da mu se neplate racuni, to tako ne ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na veoma jasnom odgovoru! Slažem se, odvjetnik ne treba raditi đabe. Ali to se mene ne tiče, ja mu sigurno neću platiti, niti sam ga angažirala, niti sam stranka u postupku, samo svjedok. Predložit ću sinu kad se čujemo, da ode u pisarnicu Suda po kopiju zapisnika, naravno ako u međuvremenu ne plati postojeći dug. Još jedanput veliko hvala na odgovoru, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija