Jump to content

Državni stručni ispit/novi način od studenog 22.


Nera20

Preporučene objave

Dana 10. 03. 2023. u 14:01, Danra je napisao:

Molim da ovi koji su bili na ispitu napišu jel dovoljno da se uči iz priručnika s e-učenja za proći?

Da. Ja sam za II.razinu prošao jednom sve prezentacije na e-učenju. Na dopustu sam svaki dan po jedan predmet ponovio preko skripti s e-učenja i bilo je dovoljno. Treba dosta koncentracije i čitati dobro pitanja i po 3,4 puta ako treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer polagao državni stručni ispit I. razina,učio sam samo sa e- učenja ,iz onih provjera znanja nisam imao ni jedno pitanje sve je bilo drugačije formulirano.Uglavnom pitanja su ok označava se samo jedan od ponuđenih odgovora,dva ponuđena se vidi da nemogu biti,a druga dva su dvosmislena treba malo bolje pročitati pitanje.

Sretno svima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 28. 03. 2023. u 9:22, komunalni redar vili je napisao:

Jučer polagao državni stručni ispit I. razina,učio sam samo sa e- učenja ,iz onih provjera znanja nisam imao ni jedno pitanje sve je bilo drugačije formulirano.Uglavnom pitanja su ok označava se samo jedan od ponuđenih odgovora,dva ponuđena se vidi da nemogu biti,a druga dva su dvosmislena treba malo bolje pročitati pitanje.

Sretno svima !

Dali ste učili i one priručnike s E- učenja? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 28. 11. 2022. u 13:04, Ivan44 je napisao:

Aha, ja sam se pokušao prijaviti, ali mi baca error. Znači kad predamo prijavu za dsi, moraju nam odobrit ulazak na e-učenje? 

Ako ima sažeto sigurno da je bolje to nego po zakonu. Nadam se i ja da neće biti ništa od toga ove godine, sretno s učenjem i polaganjem!

Dragi Ivane, može molim Te i meni pdf i prezentacije, komplet s e-učenja za II.razinu na mail: ibajic592@gmail.com

Puno hvala unaprijed;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Pokažem ispit 17.04. za prvu razinu pa sam sad malo u strahu kako će proći, probala sam se učlaniti  preko grupe na Facebooku, već cijeli dan čekam odgovor ali ništa. Napisala sam sve podatke o sebi i polaganju no nema potvrde. Može li mi netko od Vas proslijediti tu skriptu iz 2020. Koja kola za prvu razinu? Na mail mstepic1996@gmail.com

 

Hvala unaprijed 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 04. 2023. u 20:37, Mstepic1996 je napisao:

Pozdrav,

Pokažem ispit 17.04. za prvu razinu pa sam sad malo u strahu kako će proći, probala sam se učlaniti  preko grupe na Facebooku, već cijeli dan čekam odgovor ali ništa. Napisala sam sve podatke o sebi i polaganju no nema potvrde. Može li mi netko od Vas proslijediti tu skriptu iz 2020. Koja kola za prvu razinu? Na mail mstepic1996@gmail.com

 

Hvala unaprijed 

Kako je prošlo? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

bila bih zahvalna ako bi mi netko proslijedio materijale za II. razinu državnog ispita? Na mail: dark.catanax@gmail.com

Trebala bih polagati za par mj. ovisno o prijavi poslodavca. Trenutno nemam pristup e-učenju s obzirom da čekam još koordinatora. I ne znam kada će me FB grupa prihvatiti.

Help piz.

Hvala puno i sretno! Nadam se da će biti OK 🤓

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Valerija86 je napisao:

Pozdrav,

bila bih zahvalna ako bi mi netko proslijedio materijale za II. razinu državnog ispita? Na mail: dark.catanax@gmail.com

Trebala bih polagati za par mj. ovisno o prijavi poslodavca. Trenutno nemam pristup e-učenju s obzirom da čekam još koordinatora. I ne znam kada će me FB grupa prihvatiti.

Help piz.

Hvala puno i sretno! Nadam se da će biti OK 🤓

Ako može i meni na mail: karla.mazuran@gmail.com

Hvala puno:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da napisem svoje iskustvo od neki dan. Ucila sam iz Prirucnika sa e ucenja jer je tako koordinatorica rekla. Rjesavala provjere znanja ispod svake lekcije na eucenju. Rijesila ogledne ispite. Pisala sam sebi biljeske. Da imam na kraju za ponavljanje. Prirucnike sam nadopunjavala sa zakonima. Mislim da je sve to skupa preopsirno ali eto ipak potrebno da bih sve shvatila i sve poslozila u glavi i na kraju i prosla! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav s malim osvrtom na polaganje (možda kome i pomogne).

Puno je lakše, brže, jednostavnije i s manje stresa nego po starom načinu polaganja (naročito kad osobe koje su u poznijim godinama, ili s užasnom memorijom, to polažu). No, nije da se može doći bez pažljivog prolaska tečaja i rješavanja oglednih primjera. Nema se smisla truditi zapamtiti sve sto piše (ni jedan dodatni dokument s poveznica u tečaju nisam proučavala ni učila, otvorila bih i zatvorila), a ostalo pažljivo iščitavati, pa što ostane. Uglavnom je sve na najnižoj razini znanja (prepoznavanje), bar 50 % što je i dovoljno za prolaz. 

Svatko poznaje vlastitu metodu učenja, netko treba puno puta pročitati ponuđeno (jako rano početi s učenjem), netko će raditi mentalne mape, netko dodatno ispisati pdf materijale i šarati po njima, podcrtavati, crtati, praviti bilješke... netko snimati čitanje i kasnije slušati u svako doba, dok će kampanjci u zadnjih, max. 15-20 dana, koncentrirano proći tečaj i izaći na ispit dok je sve svježe (i sutra ne znati ni jedno pitanje ni odgovor s ispita, al' koga briga).

Na ispitu: pažljivo pročitati pitanja i ponuđene odgovore. Malo ide eliminacijom, s mrvicom logike, a nešto se i zadržalo u kratkoročnoj memoriji. Odgovoriti na sva pitanja (nema negativnih bodova), označiti za kasniju provjeru samo ono gdje ste u nedoumici. Ne vraćati se na pitanja u čije odgovore ste sigurni ni na ona za koja 100% znate da nemate pojma (to ostavite sreći). Ima dovoljno vremena. Ne osvrtati se na one koji izlaze nakon 20-30 minuta.

I da, kao i uvijek u životu - treba i malo sreće pa sretno svima! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 04. 2023. u 21:29, Sambaa je napisao:

Evo da napisem svoje iskustvo od neki dan. Ucila sam iz Prirucnika sa e ucenja jer je tako koordinatorica rekla. Rjesavala provjere znanja ispod svake lekcije na eucenju. Rijesila ogledne ispite. Pisala sam sebi biljeske. Da imam na kraju za ponavljanje. Prirucnike sam nadopunjavala sa zakonima. Mislim da je sve to skupa preopsirno ali eto ipak potrebno da bih sve shvatila i sve poslozila u glavi i na kraju i prosla! 

Super! za koju si razinu polagala?? 
pliiiz, ako imaš te priručnike i skripte za II razinu pa da proslijediš :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Dana 28. 07. 2023. u 8:00, Madmom39 je napisao:

Preostalo mi je 2 mj do isteka roka za polaganje. Ispit je prijavljen, ali termin polaganja još nije objavljen. Da li tko zna  da li je pripremu za dsi na sustavu e-učenje potrebno završiti da bi se dodijelio termin ili ne?

Priprema na e-učenju nema veze s terminom ispita. Vjerojatno su manje ažurni zbog godišnjih odmora pa nema toliko rokova, izbacit će i za vas uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Lp

Da li netko ima skriptu ili pitanja i odgovore za DSI za VSS po novom načinu polaganja?mislim da je to razina II

Navodno da cemo i mi stariji koji smo po ranijem morali polagati strucni ispit samo sada morati ici na drzavni ugl ako netko ima skriptu ili pitanja ili info molim poslati hvala

zezabzg@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, netko je ranije spomeno FB grupu HDSI. Našla sam ju, poslala zahtjev za članstvom i dokaz što sam po struci (kako nalažu pravila), ali već 7 dana čekam da mi odobre zahtjev. Javila sam se adminki i moderatorici, ali ni traga, ni glasa od njih... Pa me samo zanima, ako netko slučajno zna možda, je li grupa još uvijek aktivna i koliko ste vi čekali da vam odobre zahtjev... Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 12. 2023. u 10:01, semida je napisao:

Ljudi, ima li netko tko je bio nedavno na ispitu? Kakva je prolaznost i savjeti kako se najbolje pripremiti?

Na moj dan polaganja je bilo oko 50/50. Stvarno nema druge nego priručnici s e-učenja.

Dana 18. 12. 2023. u 11:23, rafmar2012 je napisao:

Pozdrav, netko je ranije spomeno FB grupu HDSI. Našla sam ju, poslala zahtjev za članstvom i dokaz što sam po struci (kako nalažu pravila), ali već 7 dana čekam da mi odobre zahtjev. Javila sam se adminki i moderatorici, ali ni traga, ni glasa od njih... Pa me samo zanima, ako netko slučajno zna možda, je li grupa još uvijek aktivna i koliko ste vi čekali da vam odobre zahtjev... Unaprijed hvala!

Imate već termin polaganja? Ako ne, mislim da vas neće primiti u grupu. Tek kad dobijete termin se prijavite. Onda ih oni pogledaju, i kad vide vaše ime na popisu polagača odobre zahtjev.

Dana 10. 09. 2023. u 19:00, Pepeljuga77 je napisao:

Može li se koristiti papir i olovka pa sebi pribilježiti ono što je  upitno na testu?

Nema papira ni olovaka, nema mobitela ni pametnih satova. Ništa u blizini osim osobne, i boce vode ako vam treba. Kad završite ispit možete pričekati vani da svi završe i onda zatražiti uvid u test.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
Dana 03. 02. 2023. u 16:09, Antares22 je napisao:

https://edi-mpu.gov.hr/koordinatori/

To je link preko kojeg vas koordinator putem NIAS-a  prijavljuje u sustav E-učenja, na isti način kao i za aplikaciju za prijavu ispita. Ako može ući u ADI sustav za ispite, trebao bi moći i ovdje. To može napraviti i prije nego se prijavite na ispit.

Kome trebaju skripte s E-učenja za l. razinu?

Meni ako može 

Mail lana2606@gmail.com 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija