Jump to content

Ne plaćanje alimentacije


josipa.dobrecevic

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim vas za savjet.

Postupak rastave braka je trajao skoro dvije godine. Otac za to vrijeme nije dao niti jednu alimentaciju.

Podnijela sam ovrhu, ali i dalje ništa, jer on sad namjerno sebi(privatnik)ne isplaćuje plaću jer zna da ima ovrhu zbog alimentacije.

Što da radim, kome da se obratim. Na centru kažu da moram čekati da prodje barem 3 mjeseca od pravomoćnosti ovrhe,za koju sam morala čekati 60 dana, da bih stekla uvjete za pokretanje postupka u czss,,kao da 2.5 godine nisu dovoljne.

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnina koju ima je u 50 % vlasništva s njegovim bratom, auto je na firmi, dug je sad oko 50 tisuća kuna. Dida je umro dok je baka živa i ima mirovinu 2200 kn.

A on se pretvorio i teškog alkoholičara.

Preko fine nisam do sad ništa uspjela naplatiti, oni njemu jesu stavili ovrhu ali on neće da uplaćuje plaću samo da ne bi djeca i ja dobili novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi bilo da tražite sudskim putem ovrhu na plaći i to kako za nastalo dugovanje, tako i da se sve buduće obveze na ime alimentacije plaćaju prisilno preko plaće po dospijeću obveze. Ukoliko ni ovako ne bi bilo naplate, tada imate opravdnu osnovu za ovrhu na poslovnim udjelima i za ovrhu na nekretnini tj. suvlasničkom dijelu nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija