Jump to content

Oslobođen u JPSP-a,ovrhovoditelj traži ovrh preko poslodavca


Carlsson95

Preporučene objave

02.03.2022 mi je postalo pravomocno rijesenje o jednostavnom postupku stecaja potrosaca. 

U 5. ili 6. mjesecu se javljaju tadasnjem poslodavcu da mora uplacivati njima dio pod prijetnjom da ce njega ovrsiti, objasnjavam mu i pokazujem rijesenje te takoder zovem njih i saljem im rijesenje, nakon toga oni meni salju na email da ispunim neku privolu za koristenje podataka sto ja ignoriram.

Sredinom 6. mjeseca mjenjam poslodavca i sve je ok do jucer kada sam vidio platnu listu gdje je obustava na dio place u korist ovrhovoditelja, poslodavac mi govori da je ovrhovoditelj poslao dopis da mora postupati tako, ja mu pokazujem rijesenje sa tocno tim ovrv kao u dopisu i pitam ga sto cemo sada, "ah ne znam, zovi ovrhovoditelja".

Zanima me dali je po zakonu uopce da poslodavac bez mog znanja i icega obustavlja dio place za ovrhovoditelja uopce? Pogotovo u ovakvoj situaciji gdje je obustava bez osnove

Zvao sam ovrhovoditelja i rekli su neka ponovno posaljem rijesenje pa ce ga proslijediti pravnoj sluzbi na provjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Oslobođen u JPSP-a, a EOS traži ovrhu preko poslodavca

Poslodavac Vam je trebao dostaviti dokumentaciju na očitovanje.

Ovdje je u pitanju izvansudska ovrha po čl. 284. Ovršnog zakona, tako da trebate koristiti pravna sredstva po čl. 284. st. 5. OZ-a. Ukratko, što prije nadležnom Općinskom sudu podnesite žalbu nakon proteka roka po čl. 53. OZ-a, a u kojoj se pozivate na žalbeni razlog po čl. 50. st. 1. toč. 7. OZ-a, te tražite da sud u hitnom postupku donese odluku po čl. 52. st. 4. OZ-a. Uz žalbu sudu trebate dostaviti i pravomoćnu odluku iz JPSP-a s kojom ste oslobođeni ove obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali poslodavcu je dosao samo obican dopis na jednom A4 papiru da postoji dugovanje koje se vodi pod brojem ovrv-xxx te traze da se uplacuje njima, a ja sam te osnove pod tim brojem osloboden, na fini sam cist totalno, nisam blokiran vec vise od 6 mjeseci i to mi je bilo cudno da oni samo tako mogu reci poslodavcu "xx nam duguje, uplacujte nama dio njegove place".

Ovrhovoditelj mi se danas javio, postavljam dolje email koji su poslali, ne kuzim sto uopce zele reci time?

Screenshot_20221115-234148_Gmail.jpg

uređeno: od Borbena7
Slika
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Oslobođen u JPSP-a,ovrhovoditelj traži ovrh preko poslodavca

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija