Jump to content

Prijedlog za donošenje privremene mjere radi roditeljske skr


Saravili

Preporučene objave

  • Borbena7 je promijenio naziv u Prijedlog za donošenje privremene mjere radi roditeljske skr
prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Rješava se u hitnom postupku. Uspjeh u sporu ovisi o tome tko i što traži, te na temelju čega.

to znači kada to mogu očekivati?

Između stranaka je u ovosudnom predmetu u tijeku postupak razvoda i utvrđenja

opsega roditeljske skrbi.

Kako tužitelj ovdje predlagatelj nije uspio sa tuženicom ovdje protivnicom dogovoriti

viđanje djece na način kako traži u predmetnoj tužbi to isti predlaže u svrhu zaštite interesa

i prava djece i načela ravnopravnosti roditelja donošenje predložene privremene mjere.

II. S obzirom na gore navedeno predlaže se da Sud što prije donese slijedeće

 

RJEŠENJE

 

1. Mlt. djeca

naizmjenice će stanovati dva tjedna

kod jednog roditelja, a dva tjedna kod drugog roditelja i to kod oca prva

dva tjedan nakon donošenja ove presude od nedjelje u 19,00 h, pa do slijedeće nedjelje u

19,00 h, a slijedeći tjedan kod majke. U razdoblju kada će djeca stanovati

kod oca, otac će djecu nakon zavšetka razdoblja u kojem djeca stanuju

kod njega djecu dovoditi majci i obrnuto u razdoblju kada će stanovati sa

majkom, majka će nakon zavšetka razdoblja u kojem djeca stanuju kod nje

djecu dovoditi ocu. Svaki roditelj kod kojeg djeca u određenom razdoblju

ne stanuju će provoditi vrijeme sa djecom srijedom od 17-20 h.

 

 

2. Mlt.

sve vjerske blagdane, državne i

školske praznike će provoditi na način da će kod oca, provoditi svaki

drugi vjerski blagdan i državni praznik te prvu polovicu svih školskih praznika, dok će

preostale blagdane i praznike te drugu polovicu svih školskih praznika biti kod majke

3. Ova mjera ostaje na snazi do donošenja pravomoćne odluke u ovom predmetu.

4. Žalba na ovo rješenje ne zadržava ovrhu istog.

 

to traži moj suprug u odnosu na mene

hoće li mene netko pozvati na ročište vezano za to .. da se očitujem ... ali se to donosi bez da se mene išta pita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Saravili je napisao:

to znači kada to mogu očekivati?

Odmah bi trebalo biti uzeto u rad.

prije 32 minuta, Saravili je napisao:

hoće li mene netko pozvati na ročište vezano za to .. da se očitujem ... ali se to donosi bez da se mene išta pita

Moguće je da će Vam se dostaviti prijedlog na očitovanje, a potom na rješenje imate pravo uložiti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Odmah bi trebalo biti uzeto u rad.

Moguće je da će Vam se dostaviti prijedlog na očitovanje, a potom na rješenje imate pravo uložiti žalbu.

dobro ali ima li on šanse dobiti to ..... jer je to isključivo i samo zato da uzme djecu 50/50 ..... ništa drugo ......

Mislim moraju mi dostaviti prijedlog na očitovanje ?!?"!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Naravno da ima šanse, a ako tvrdite da ovakav prijedlog nije dobar, onda to trebate obrazložiti podneskom .

ali temeljem čega on ima šanse dobiti privremenu mjeru skrbništva ... što sam ja učinila kao majka da se njemu to dodijeli .....

upravo sad, Saravili je napisao:

ali temeljem čega on ima šanse dobiti privremenu mjeru skrbništva ... što sam ja učinila kao majka da se njemu to dodijeli .....

on želi privremenu mjeru prije nego što se postupak razvoda uopće završi .. prije nego što se proveden vještačenje roditelja i prije nego što se psiholozi razgovaraju sa našom maloljetnom djecom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Saravili je napisao:

ali temeljem čega on ima šanse dobiti privremenu mjeru skrbništva ... što sam ja učinila kao majka da se njemu to dodijeli ....

A što je on kao otac učinio da ne bi imao pravo na ravnopravno roditeljstvo?

prije 2 minuta, Saravili je napisao:

on želi privremenu mjeru prije nego što se postupak razvoda uopće završi .. prije nego što se proveden vještačenje roditelja i prije nego što se psiholozi razgovaraju sa našom maloljetnom djecom

To i je svrha privremene mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

A što je on kao otac učinio da ne bi imao pravo na ravnopravno roditeljstvo?

To i je svrha privremene mjere.

napustio je obitelj ... i prvih godinu i tri mjeseca kada je otišao uopće nije htio uzimati djecu k sebi, tek unazad godinu i par mjeseci hoće djecu, ... ne daje nikakve novce za uzdržavanje naših sinova i sve moram financirati samostalno ..... eto zašto ... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Saravili je napisao:

napustio je obitelj ... i prvih godinu i tri mjeseca kada je otišao uopće nije htio uzimati djecu k sebi, tek unazad godinu i par mjeseci hoće djecu, ... ne daje nikakve novce za uzdržavanje naših sinova i sve moram financirati samostalno ..... eto zašto ... 

Unatoč svemu navedenom i dalje im je otac, a djeci su prijeko potrebna oba roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Unatoč svemu navedenom i dalje im je otac, a djeci su prijeko potrebna oba roditelja.

tko kaže da im nisu potrebna oba roditelja ... ali zar je zaista dobro za djecu da ih se seljaka svaka dva tjedna na drugo mjesto stanovanja?

znači otac se predomislio i on je sada svetac ... a ja kao majka sada trebam prepustiti jer se eto on predomislio i ima pravo ...... da gdje je to da gotovo samostalno brinem o djeci zadnje tri godine ... nikada nije u školu išao pitati za njih ... nikada nije na informacijama bio ... sve radim ja ......

on znači ima pravo na 50/50  ... ja kao majka neka se slikam ... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Saravili je napisao:

tko kaže da im nisu potrebna oba roditelja ... ali zar je zaista dobro za djecu da ih se seljaka svaka dva tjedna na drugo mjesto stanovanja?

Da, praksa je pokazala u više slučajeva da su djeca to jako dobro prihvatila. Ali to ne mora značiti da će biti i kod Vas slučaj, jer svako je dijete jedinstvena priča za sebe.

prije 3 minuta, Saravili je napisao:

znači otac se predomislio i on je sada svetac .

Ovaj ton Vam na sudu sigurno neće doprinijeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Da, praksa je pokazala u više slučajeva da su djeca to jako dobro prihvatila. Ali to ne mora značiti da će biti i kod Vas slučaj, jer svako je dijete jedinstvena priča za sebe.

Ovaj ton Vam na sudu sigurno neće doprinijeti.

da samo znate što mi je sve napravio u ove tri godine bilo bi vam jasno od kuda sve ovo ....  :-( :-( 

djeca su sve što mi je ostalo .... i sve što imam ...... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Saravili je napisao:

Ukoliko je on taj zahtjev podnio 14.11. .... pretpostavljam da to neće biti u slijedećih 10 dana riješeno? 

Nema zapreke da ne bude riješeno.

prije 10 sati , Saravili je napisao:

Također, mogu li i ja podnijeti prijedlog za privremenom mjerom?

Naravno, ali ne vidim razlog zašto ne pišete odgovor na njegov prijedlog koji je već na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 11. 2022. u 18:14, Borbena7 je napisao:

Nema zapreke da ne bude riješeno.

Naravno, ali ne vidim razlog zašto ne pišete odgovor na njegov prijedlog koji je već na sudu.

a imam sastanak s odvjetnikom 24.11, ali mi je rekao da sud to ne može riješiti bez da traži očitovanje druge strane odnosno mene, i bez da se da mišljenje centra .. u međuvremenu preko e građani vidim da je dodjeljen skrbnik ( to je dokument za koji mi stoji da nemam pravo otvoriti ), i stoji nešto što se zove Odluka rješnje -  zašto mi isto kaže da nemam pravo otvoriti ....

prije 13 sati , Saravili je napisao:

a imam sastanak s odvjetnikom 24.11, ali mi je rekao da sud to ne može riješiti bez da traži očitovanje druge strane odnosno mene, i bez da se da mišljenje centra .. u međuvremenu preko e građani vidim da je dodjeljen skrbnik ( to je dokument za koji mi stoji da nemam pravo otvoriti ), i stoji nešto što se zove Odluka rješnje -  zašto mi isto kaže da nemam pravo otvoriti ....

misli ja ništa od ovoga nisam zaprimila kao pismeno na kućnu adresu .. znam za to jedino zato što gledam e građane .... trebam li ja to zaprimiti i na kućnu adresu?

prije 13 sati , Saravili je napisao:

a imam sastanak s odvjetnikom 24.11, ali mi je rekao da sud to ne može riješiti bez da traži očitovanje druge strane odnosno mene, i bez da se da mišljenje centra .. u međuvremenu preko e građani vidim da je dodjeljen skrbnik ( to je dokument za koji mi stoji da nemam pravo otvoriti ), i stoji nešto što se zove Odluka rješnje -  zašto mi isto kaže da nemam pravo otvoriti ....

misli ja ništa od ovoga nisam zaprimila kao pismeno na kućnu adresu .. znam za to jedino zato što gledam e građane .... trebam li ja to zaprimiti i na kućnu adresu?

za ovo što kaže da ne mogu otvoriti zvala sam pisarnicu suda rekli su da je to zato što pismeno nije namijenjeno meni .... 

 

zar ne moram ja to pismeno zaprimiti na kućnu adresu ... i da se traži moje očitovanje na isto ... od strane suda ... pa ne može sud donijeti odluku o privremenoj mjeri bez da se mene išta pita

 

i još nešto borbena ... moj uskoro bivši stalno govori da je moja obaveza da ja dovozim djecu k njemu  jer da djeca žive sa mnom ... da nema on obavezu preuzimati djecu ? je li to istina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Saravili je napisao:

imam sastanak s odvjetnikom 24.11, ali mi je rekao da sud to ne može riješiti bez da traži očitovanje druge strane odnosno mene, i bez da se da mišljenje centra

Sud može u slučajevima postojanja obiteljskog nasilja ili u slučaju drugih otežavajućih okolnosti provesti odluku o privremenoj mjeri i prije nego što je odluka dostavljena suprotnoj strani na očitovanje.

prije 1 sat, Saravili je napisao:

misli ja ništa od ovoga nisam zaprimila kao pismeno na kućnu adresu .. znam za to jedino zato što gledam e građane

To Vam je dovoljno da već sada dostavite odgovor.

prije 1 sat, Saravili je napisao:

trebam li ja to zaprimiti i na kućnu adresu?

Bit će dostavljeno odvjetniku, samo je pitanje kada, prije odluke ili poslije. Ovisi o sudskoj procjeni.

prije 1 sat, Saravili je napisao:

pa ne može sud donijeti odluku o privremenoj mjeri bez da se mene išta pita

Može, ali ne mora.

prije 48 minuta, Saravili je napisao:

moj uskoro bivši stalno govori da je moja obaveza da ja dovozim djecu k njemu  jer da djeca žive sa mnom ... da nema on obavezu preuzimati djecu ? je li to istina?

Nije. Što u tom pogledu traži sa tom privremenom mjerom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Sud može u slučajevima postojanja obiteljskog nasilja ili u slučaju drugih otežavajućih okolnosti provesti odluku o privremenoj mjeri i prije nego što je odluka dostavljena suprotnoj strani na očitovanje.

To Vam je dovoljno da već sada dostavite odgovor.

Bit će dostavljeno odvjetniku, samo je pitanje kada, prije odluke ili poslije. Ovisi o sudskoj procjeni.

Može, ali ne mora.

Nije. Što u tom pogledu traži sa tom privremenom mjerom?

on sa privremenom mjerom traži da se provede ono što traži u tužbi ... od odmah bude 50/50 prije nego što se saslušaju djeca i prije nego što se provede postupak pred centrom ... znači u privremenoj mjeri ne traži ništa što nije tražio u tužbi ....

 

obiteljskog nasilja nema ..... a ne znam koje bi to bile otežavajuće okolnosti koje bi stvorile tu pretpostavku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Saravili je napisao:

znači u privremenoj mjeri ne traži ništa što nije tražio u tužbi .

U praksi je najčešće to slučaj. Tako da ne čudi i nije zabranjeno ovakvo predlaganje s tim da je ova mjera samo privremenog karaktera.

prije 9 minuta, Saravili je napisao:

obiteljskog nasilja nema ..... a ne znam koje bi to bile otežavajuće okolnosti koje bi stvorile tu pretpostavku

Nemogućnost dogovora između vas dvoje do pravomoćnog okončanja postupka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

U praksi je najčešće to slučaj. Tako da ne čudi i nije zabranjeno ovakvo predlaganje s tim da je ova mjera samo privremenog karaktera.

Nemogućnost dogovora između vas dvoje do pravomoćnog okončanja postupka.

 

on traži u mjeri da ista bude na snazi do okončanja postupka brakorazvodna parnice ....

 

ali ako je nemogućnost odgovora između nas dvoje otegotna okolnost da se donese privremena mjera u njegovu korist bez da se mene pita da se očitujem taj dio ne razumijem iskreno .... da jasno mi je pravo da djeca imaju i oca i majku ... i taj dio uopće ne sporim ..... i nisam nerazumna ... masu puta sam mu rekla dođi kada god hoćeš .. ako ne želiš biti sa mnom u stanu ja ću izaći kad si ti tu .... nije mi problem .... rekla sam mu čuj  mi smo dogovorili raspored ali daj budi fleksibilan ... ako se djetetu ne ide taj dan .. nek ide dan kasnije i nek ostane dan dulje .. nemoj da ih silimo jer nikome ne koristi ... stvara otpor kod njih .. ja i ti smo napeti a radi čega .... ali taj dio nije htio niti čuti .... koliko puta sam ga molila daj dođi po klince rođendan ti je .. ne moraš biti sa mnom .. dođi uzmi klince odite nekamo na sat dva tri, proslavite tvoj rođendan .. odgovor je bio nije mi to bilo u planu nije moj vikend ......

 

ne znam razumiješ li me zašto me sve ovo frustrira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Saravili je napisao:

on traži u mjeri da ista bude na snazi do okončanja postupka brakorazvodna parnice .

To i je svrha ovakvih mjera.

prije 8 sati , Saravili je napisao:

da se donese privremena mjera u njegovu korist bez da se mene pita da se očitujem taj dio ne razumijem iskreno

Radi se o situacijama koje zahtjevaju žurno uređenje, jer je predugo čekati okončanje postupka.

prije 8 sati , Saravili je napisao:

masu puta sam mu rekla dođi kada god hoćeš .. ako ne želiš biti sa mnom u stanu ja ću izaći kad si ti tu .... nije mi problem

Realno nema on što radite sam sa djecom u Vašem stanu.

prije 8 sati , Saravili je napisao:

rekla sam mu čuj  mi smo dogovorili raspored ali daj budi fleksibilan ... ako se djetetu ne ide taj dan .. nek ide dan kasnije i nek ostane dan dulje .. nemoj da ih silimo

To se tako ne radi. Djeca trebaju red, a na Vam je da održavate taj red. Ako ste postigli nekakav dogovor, onda se dogovara trebate i držati. Nisu djeca ta koja odlučuju kada i gdje idu već to rade roditelji. Tako da me ne čudi da je tražio rješenje situacije u privremenoj mjeri.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da djeca trebaju red .. i to je istina ... ali zar zaista trebam siliti dijete, i na silu ga vući za ruku da ide kod tate .... recite mi ... je li to zaista pedagoški za dijete ?

upravo sad, Saravili je napisao:

da djeca trebaju red .. i to je istina ... ali zar zaista trebam siliti dijete, i na silu ga vući za ruku da ide kod tate .... recite mi ... je li to zaista pedagoški za dijete ?

da li znate koliko puta je on rekao da ne može u dogovoreno vrijeme jer da je na službenom putu .... i onda je to ok ... i nitko se ne smije ljutiti i svi to trebamo prihvatiti

prije 3 minuta, Saravili je napisao:

da djeca trebaju red .. i to je istina ... ali zar zaista trebam siliti dijete, i na silu ga vući za ruku da ide kod tate .... recite mi ... je li to zaista pedagoški za dijete ?

da li znate koliko puta je on rekao da ne može u dogovoreno vrijeme jer da je na službenom putu .... i onda je to ok ... i nitko se ne smije ljutiti i svi to trebamo prihvatiti

on je sam taj koji se ne drži svaki puta dogovora i rasporeda .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Saravili je napisao:

da djeca trebaju red .. i to je istina ... ali zar zaista trebam siliti dijete, i na silu ga vući za ruku da ide kod tate .... recite mi ... je li to zaista pedagoški za dijete ?

Da dijete odbija ići kod drugog roditelja je puno, puno veći problem od pedagoške mjere. 

prije 5 minuta, Saravili je napisao:

da li znate koliko puta je on rekao da ne može u dogovoreno vrijeme jer da je na službenom putu .... i onda je to ok ... i nitko se ne smije ljutiti i svi to trebamo prihvatiti

Eto, imate ćete uskoro sudsku odluku koja će Vas jednako obvezivati.

prije 6 minuta, Saravili je napisao:

on je sam taj koji se ne drži svaki puta dogovora i rasporeda .....

Onda Vam ide u prilog donošenje sudske odluke koja će ovo regulirati do okončanja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i sada imaju dva dokumenta ... odluka imenovanje skrbnika, i odluka rješenje suda za oba mi kaže da nemam pravo izvršiti radnju preuzimanja dokumenta ....

nije moguće da je on 14.11. podnio zahtjev za privremenom mjerom a da je 16.11. sud donio odluku

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Da dijete odbija ići kod drugog roditelja je puno, puno veći problem od pedagoške mjere. 

Eto, imate ćete uskoro sudsku odluku koja će Vas jednako obvezivati.

Onda Vam ide u prilog donošenje sudske odluke koja će ovo regulirati do okončanja postupka.

ponekada djeca odbijaju ići kod oca .... jednostavno ne žele i odbijaju ... ne svaki puta ... ali ponekada jednostavno odbijaju ići ... i što da onda ja napravim ......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Razgovarajte sa svojim djecom. Vidite što je razlog otporu.

problem je u tome što pokušavam ali je djeci puna kapa natezanja i dosta im je svega .... stariji je rekao dajte me pustite više na miru ... dajte mi da dišem ... dozvolite mi da dođem vama kada to želim a ne kada se vama hoće ... pa valjda se i mene nešto pita u svemu tome .. valjda i ja imam pravo reći što mislim o svemu .....

jednom prilikom je on došao po starijeg koji nije htio ići i hvatao ga je fizički po stanu da ga odvede kod sebe ... onda ga je krenuo vući za ruku i da ide sa njim ... rekal sam mu prestani ga vući zvat ću ti policiju .... razgovaraj sa sinom i vidi u čemu je problem  .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija