Jump to content

Lažna oporuka


Vježba29

Preporučene objave

Kako odlučiti je li postupao s namjerom? Predao je oporuku, od suda odabrani grafolog je izjavio da "oporučitelj" nije skriptor. Oporuku su potpisali dva svjedoka. Oni su čak izjavili da su potpisali samo jednu oporuku a pronađene su tri oporuke identičnog sadržaja s istim svjedocima no s različitim potpisima skriptora. Izgleda da je korisnik oporuke previdio da postoji više oporuka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Vježba29 je napisao:

Izgleda da je korisnik oporuke previdio da postoji više oporuka.

Da, izgleda.

prije 2 minuta, Vježba29 je napisao:

Oni su čak izjavili da su potpisali samo jednu oporuku a pronađene su tri oporuke identičnog sadržaja s istim svjedocima no s različitim potpisima skriptora

Ako je jedna potpisana od strane oporučitelja i svjedoka, tada nema spora o volji oporučitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, izgleda.

Ako je jedna potpisana od strane oporučitelja i svjedoka, tada nema spora o volji oporučitelja.

Citajuci ove probleme imam pitanje: da li bi bilo pravovaljano ili barem prihvatljiva okolnost, da kada se ostavlja poruka, recimo ja bi napisala oporuku i ujedno (sama) snimila video kako je pisem, izgovarajuci tekst oporuke, prije nego se preda u registar oporuka? Da li bi jednog dana ako se pojavi vise oporuka ovaj video bio prihvacen kao dokaz da je to jedina valjana oporuka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, korina1 je napisao:

Citajuci ove probleme imam pitanje: da li bi bilo pravovaljano ili barem prihvatljiva okolnost, da kada se ostavlja poruka, recimo ja bi napisala oporuku i ujedno (sama) snimila video kako je pisem, izgovarajuci tekst oporuke, prije nego se preda u registar oporuka? Da li bi jednog dana ako se pojavi vise oporuka ovaj video bio prihvacen kao dokaz da je to jedina valjana oporuka?

Mogao bi služiti kao dokaz u slučaju spora, ali ne nužno u smislu da je u pitanju jedina valjana oporuka, jer ne mora biti samo jedna oporuka valjana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Vježba29 je napisao:

No, grafolog je potpuno siguran da je krivotvoren potpis na zvaničnoj, sudu predanoj oporuci. 

Da pojednostavim. Postoje 3 oporuke IDENTIČNOG sadržaja no s različitim potpisima oporučitelja, jedna zvanična, sudu predata, i dvije naknadno pronađene. Grafolog je za zvaničnu izjavio da je krivotvorena, ostale dvije nisu razmatrane. Postoji čak i papir sa 14 navodnih potpisa oporučitelja (vježbanje). Svjedoci su izjavili da su potpisali samo jednu oporuku. Potpuno sam siguran da je stvarni skriptor oporuke njezin korisnik. Jesam li naveo dosta elemenata da sud u to povjeruje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 11. 2022. u 19:34, Borbena7 je napisao:

Mogao bi služiti kao dokaz u slučaju spora, ali ne nužno u smislu da je u pitanju jedina valjana oporuka, jer ne mora biti samo jedna oporuka valjana.

A ako bi davatelj oporuke u svojoj video oporuci izjavio OVO je jedina valjana oporuka i ako se pojavi jos bilo koja oporuka to nije moja oporuka i jedino ovu smatrajte ispravnom. Da li bi to moglo posluziti da se odbace sve druge oporuke osim ove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , korina1 je napisao:

A ako bi davatelj oporuke u svojoj video oporuci izjavio OVO je jedina valjana oporuka i ako se pojavi jos bilo koja oporuka to nije moja oporuka i jedino ovu smatrajte ispravnom. Da li bi to moglo posluziti da se odbace sve druge oporuke osim ove?

Nema jedinstvenog odgovora na ovo pitanje, jer ovisi o puno toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 11. 2022. u 10:17, Vježba29 je napisao:

Da pojednostavim. Postoje 3 oporuke IDENTIČNOG sadržaja no s različitim potpisima oporučitelja, jedna zvanična, sudu predata, i dvije naknadno pronađene. Grafolog je za zvaničnu izjavio da je krivotvorena, ostale dvije nisu razmatrane. Postoji čak i papir sa 14 navodnih potpisa oporučitelja (vježbanje). Svjedoci su izjavili da su potpisali samo jednu oporuku. Potpuno sam siguran da je stvarni skriptor oporuke njezin korisnik. Jesam li naveo dosta elemenata da sud u to povjeruje?

Izgleda da je Vježba29 u pravu, tj. da je oporuka krivotvorena te da je skriptor oporuke njezin korisnik. Hoće li korisnik oporuke i svjedoci (izjavili da su potpisali samo jednu oporuku, a pronađeno ih je tri) biti procesuirani zbog krivotvorenja? Treba li sudac koji vodi dotični parnični postupak o tome obavijestiti državno odvjetništvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , korina1 je napisao:

Sta onda covjek za zivota moza napraviti, kakvu oporuku ostaviti, da se osigura da je ta koju on ostavlja jedina vazeca i da nitko kasnije ne iskoci sa nekom laznom?

Sačiniti jednu ili pak više oporuka, a koje bira između više vrsta raspoloživih oporuka prema tome koja mu u datom momentu najviše odgovara. Jednostavno ne možete spriječiti nekoga da u budućnosti pokuša lagati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 11. 2022. u 10:17, Vježba29 je napisao:

Da pojednostavim. Postoje 3 oporuke IDENTIČNOG sadržaja no s različitim potpisima oporučitelja, jedna zvanična, sudu predata, i dvije naknadno pronađene. Grafolog je za zvaničnu izjavio da je krivotvorena, ostale dvije nisu razmatrane. Postoji čak i papir sa 14 navodnih potpisa oporučitelja (vježbanje). Svjedoci su izjavili da su potpisali samo jednu oporuku. Potpuno sam siguran da je stvarni skriptor oporuke njezin korisnik. Jesam li naveo dosta elemenata da sud u to povjeruje?

S obzirom da se je korisnik korina1 "ubacila" na temu koju sam pokrenuo molim da mi netko stručan odgovori na moju temu (3 oporuke IDENTIČNOG sadržaja...". Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija