Jump to content

vjenčanje sa Filipinkom


koniii

Preporučene objave

Pozdrav svima :)

Upoznao sam filipinku te nam je namjera i oženiti se. Po forumu ima svakakvih komentara gdje se moze nesto izvuc ali isto tako su stare objave

Molim ekipu koja nesto vise zna ili je to već prošla za pomoć da me usmjeri kako početi.

Potrebna dokumentacija i proces, Viza ... te da li je lakše oženiti se u RH ili na filipinima ?

Hvala :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala ti na odgovoru :) 

ona trenutno riješava papire koje trebaju za vjenjčanje na filipinima 

Recimo da mi je plan poći 01.09.23 tamo na 14dana. Moze li se to uraditi sve u tom vremenu?

Trebam li iz maticnog ureda traziti papire i potvrde odmah ili onda prije nego otputujem na filipine te da li oni imaju neki rok recimo 6mj od dana izvatka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si rastavljen papire od razvoda moraš prevesti na engleski, I sve to mora imati apostil pečat, ako nisi bio oženjen treba ti potvrda da si slobodnog bračnog statusa također ovjerenom apostil pecatom,i prevedena na engleski, I potreban ti je internacionalni rodni list koj ne treba imati pečat,ee sad jedini je problem kada predate papire za brak moraš čekati 10 dana da ih manila odobri i pošalje vam to ti je dozvola da možeš sklopiti brak na filipinima tako da se bojim da će ti 14 dan ili biti knap ili pre malo imaš pravo biti tamo 30 dana tako da bolje ostani duže moj ti je savjet,nakon što se vjenčate na filipinima u hrvatskoj zatražis da ti se prizna brak i ti si svoje riješio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
Dana 30. 09. 2023. u 22:57, Ziggy__ je napisao:

A kaj ako je ona udana tamo,i ne zivi sa suprogom a rastavit se nemoze jer vlada je takva.A zeli se udati ovdje i odreci se tog muza.Kod njih rastava je teska.U Hr smo skupa skoro godinu i htjeli bi brak ovdje.

kod njih na osobnoj pise krvna grupa, te da li je slobodna ili rastavljena ili u braku, kod njih nema folirancije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija