Jump to content

Ostavinski postupak


sanja13s

Preporučene objave

Pozdrav, već sam pisala o svojim problemima sa ostavinom ali sada mi se 'povatrilo' i to jako.

Ukratko: umrla mi je majka prije nego je umrla njena majka( namjerno izostavljam baka jer je moju mamu sa 19 g. izbacila iz kuće, a ja sam je vidjela valjda 20 puta u životu). 

Pokojna mama joj je kći iz prvog braka, a iz drugog braka je imala sina.

2015.g. je gđa umrla, što sam doznala kada sam dobila poziv od JB. 

Tamo mi je predočena njena vlastoručno napisana oporuka gdje stan ostavlja kćerki od maminog polubrata. 

Kako mi je rečeno ja ipak imam pravno na nužni dio i to sam izjavila kod JB. 

E, sada mi je stigla Pozivna ostavinsko ročište i trebala bih podnijeti nasljedničku izjavu da napokon završimo s time. 

Ja zaista ne znam što napisati jer uvidom u dokumentaciju bila je samo ta oporuka. 

A sjećam se da kada je bila ostavinska za moju majku, gdje smo bili moj otac i ja, bila pobrojano sve što je posjjedovala, od tekućeg računa sa iznosom, životno itd, a nije ostavila niti jednu pokretninu. 

Sad.... što da radim, kako da postupim jer sam danas dobila poziv za 06.12.

Molim pomoć, i znam da nisam bila kratka, oprostite. 

Lp

Sanja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 11. 2022. u 17:09, sanja13s je napisao:

Pozdrav, već sam pisala o svojim problemima sa ostavinom ali sada mi se 'povatrilo' i to jako.

Ukratko: umrla mi je majka prije nego je umrla njena majka( namjerno izostavljam baka jer je moju mamu sa 19 g. izbacila iz kuće, a ja sam je vidjela valjda 20 puta u životu). 

Pokojna mama joj je kći iz prvog braka, a iz drugog braka je imala sina.

2015.g. je gđa umrla, što sam doznala kada sam dobila poziv od JB. 

Tamo mi je predočena njena vlastoručno napisana oporuka gdje stan ostavlja kćerki od maminog polubrata. 

Kako mi je rečeno ja ipak imam pravno na nužni dio i to sam izjavila kod JB. 

E, sada mi je stigla Pozivna ostavinsko ročište i trebala bih podnijeti nasljedničku izjavu da napokon završimo s time. 

Ja zaista ne znam što napisati jer uvidom u dokumentaciju bila je samo ta oporuka. 

A sjećam se da kada je bila ostavinska za moju majku, gdje smo bili moj otac i ja, bila pobrojano sve što je posjjedovala, od tekućeg računa sa iznosom, životno itd, a nije ostavila niti jednu pokretninu. 

Sad.... što da radim, kako da postupim jer sam danas dobila poziv za 06.12.

Molim pomoć, i znam da nisam bila kratka, oprostite. 

Lp

Sanja

 

Nastavno na boldano, izjavili ste da ćete tražiti nužni dio na ostavinskoj raspravi, koja je već održana?

Dakle, održat će se još jedno ročište, ako sam Vas dobro razumijela. Ili? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , galea_ je napisao:

Nastavno na boldano, izjavili ste da ćete tražiti nužni dio na ostavinskoj raspravi, koja je već održana?

Dakle, održat će se još jedno ročište, ako sam Vas dobro razumijela. Ili? 

Da, još jedno ročište s time da jz JB kod koje je bili roči#te predao drugom JB?.??? Ništa ne razumijem a 06.12 moram nešto reći. A ja sam samo obična dipl.oec i pravna strana mi je tabula raza. Molim Vas da mi pomognete, ne znam što da radim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sanja13s je napisao:

Da, još jedno ročište s time da jz JB kod koje je bili roči#te predao drugom JB?.?

Ima neki razlog zbog čega je spis ustupljen, ne radi se to samo tako proizvoljno. Sve se može provjeriti u tom spisu.

prije 2 sati , sanja13s je napisao:

Molim Vas da mi pomognete, ne znam što da radim. 

Ne možete unaprijed znati što ćete izjaviti,osim što ostajete pri tome da tražite nužni dio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Ima neki razlog zbog čega je spis ustupljen, ne radi se to samo tako proizvoljno. Sve se može provjeriti u tom spisu.

Ne možete unaprijed znati što ćete izjaviti,osim što ostajete pri tome da tražite nužni dio. 

A l to 

 

prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Ima neki razlog zbog čega je spis ustupljen, ne radi se to samo tako proizvoljno. Sve se može provjeriti u tom spisu.

Ne možete unaprijed znati što ćete izjaviti,osim što ostajete pri tome da tražite nužni dio. 

Znači da tu ipak nešto "smrdi". Sama ne znam d a li angažirati odvjetnika ili da odem sama i osporim oporuku time d tražim nužni dio? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, sanja13s je napisao:

Znači da tu ipak nešto "smrdi".

Ne vidim osnovu za ovakvo razmišljanje.

upravo sad, sanja13s je napisao:

Sama ne znam d a li angažirati odvjetnika ili da odem sama i osporim oporuku time d tražim nužni dio? 

Stvar osobne odluke da li ćete se sami zastupati ili ne. Osporavanje poruke nije isto što i traženje svog nužnog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ne vidim osnovu za ovakvo razmišljanje.

Stvar osobne odluke da li ćete se sami zastupati ili ne. Osporavanje poruke nije isto što i traženje svog nužnog dijela.

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne vidim osnovu za ovakvo razmišljanje.

Stvar osobne odluke da li ćete se sami zastupati ili ne. Osporavanje poruke nije isto što i traženje svog nužnog dijela.

A šta da radim, vdć sam očajna, to predugo traje a mami sam obećala da bne odustajem jer mi je umrla a rrkla je da tražim što bi njoj pripalo, a ja sam njen slijedni nasljednik slijedni 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija