Jump to content

Ishodovanje građevinske dozvole


Paško Matić

Preporučene objave

Poštovani,

Vlasnik sam legaliziranog objekta: kuća+garaža. Nad garažom bih izveo nadogradnju kako bih proširio stambeni prostor. 

Želio bih znati hoću li moći ishodovati građevinsku dozvolu budući da je parcela na kojoj je moj objekt predmet sudskog spora?

Naime, pred par godina susjed me tužio zbog prava služnosti puta i pokrenut je sudski postupak.

Može li postojanje sudskog spora biti prepreka za dobivanje građevinske dozvole?

Zahvaljujem! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, Paško Matić je napisao:

Može li postojanje sudskog spora biti prepreka za dobivanje građevinske dozvole?

Vidite odgovor u Temi koji se tiče tužbe i zabilježbe spora.

No moguće je da bi imali problem pri ishođenju GD jer je prostornim planom vjerovatno propisano da na jednoj čestici ne mogu biti dva stambena objekta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru! 

Ne, neće biti dva objekta jer je garaža uz kuću i samo bih podigao nadogradnju od 35m2.

To neće biti problem, samo me brine da ne bude zapreke za dobivanje građ. dozvole zbog postojanja sudskog spora vezanog uz služnost puta na toj parceli, a ako je i ishodujem, susjed vjerojatno neće dati suglasnost iako bi nadogradnja bila dosta udaljena od njegove kuće i  ne zaklanja mu vidik ili nešto slično.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vođenje postupka pred nadležnim sudom glede osnivanja stvarne služnosti na nekretnini u odnosu na koju se izdaje građevinska dozvola, nije zapreka za izdavanje građevinske dozvole ako su ispunjeni svi ostali uvjeti za izdavanje iste (primjerice presuda poslovni broj: Us-7959/01)“.

Dana 02. 12. 2022. u 12:59, Paško Matić je napisao:

susjed vjerojatno neće dati suglasnost

susjed ne daje suglasnost, biti će stranka u postupku, odnosno mora biti upoznat sa obuhvatom zahvata te će sukladno zakonu, imati pravo žalbe na građevinsku dozvolu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija