Jump to content

uvjetna osuda - kazneni nalog


ellalanne

Preporučene objave

Pozdrav svima, evo ovako, presuda glasi na temelju clanka 228.st. 1 KZ/11 osuduje se na kaznu zatvora od 6 mjeseci te se potom na temelju clanka 56.KZ/11 izrice Uvjetna osuda.  U ovome svemu postoji i imovinsko-pravni zahtjev u iznosu od 6000 kn sa rokom placanja od 8 mjeseci. Temeljem clanka 58.st 5 KZ/11 izrecena uvjetna osuda moze se opozvati ako se ne izvrsi posebna obveza ( imovinsko -  pravni zahtjev 6000 kn).

E sad, pojavio se problem jer se ovih 6000 kn nije platilo u ovih 8 mjeseci, skupoca, drugi izdaci, ovrha na racunu vec godinama .... znate na sta mislim.  Mene zanima sto ce se dogoditi kad prode rok od tih 8 mjeseci, a to je za par dana.

Je li to znaci da ce osoba otici u zatvor na 6 mjeseci ili postoji neki drug nacin da se ovo podmiri, mozda produljenje roka ili nesto slicno tome.

Hvala na odgovorima.

uređeno: od ellalanne
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, ellalanne je napisao:

Pozdrav svima, evo ovako, presuda glasi na temelju clanka 228.st. 1 KZ/11 osuduje se na kaznu zatvora od 6 mjeseci te se potom na temelju clanka 56.KZ/11 izrice Uvjetna osuda.  U ovome svemu postoji i imovinsko-pravni zahtjev u iznosu od 6000 kn sa rokom placanja od 8 mjeseci. Temeljem clanka 58.st 5 KZ/11 izrecena uvjetna osuda moze se opozvati ako se ne izvrsi posebna obveza ( imovinsko -  pravni zahtjev 6000 kn).

E sad, pojavio se problem jer se ovih 6000 kn nije platilo u ovih 8 mjeseci, skupoca, drugi izdaci, ovrha na racunu vec godinama .... znate na sta mislim.  Mene zanima sto ce se dogoditi kad prode rok od tih 8 mjeseci, a to je za par dana.

Je li to znaci da ce osoba otici u zatvor na 6 mjeseci ili postoji neki drug nacin da se ovo podmiri, mozda produljenje roka ili nesto slicno tome.

Hvala na odgovorima.

Da,

Zupanijski Sud ce doneti rijesenje o "opozivu uvjetne kazne" i salje tu osobu u zatvor , na 6 mjeseci , u najblizu kaznionicu prebivalista kaznjenog!

Ako moze da plati da digne kredit, ili proda Auto ili nesto, samo da plati, neka to ucini odmah, jer nema goreg od zatvora! 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, ellalanne je napisao:

znaci, postoji mogucnost dogovora sa ostecenima ? 

Moze samo da cim kad dobije rijesnje Zup. Suda o opozivu osude, da dostavi tom Sudu odgovor u roku od 3 dana (!) da je trenutno nezaposlen, u teskoj financijskoj situaciji mozda i zbog bolesti , te da trazi novi rok od dodatnih 6 mjeseci da mu Sud dozvoli da pribavi u tom dodatnom roku taj novac od 6.000 HRK ili od 1.1.23 = 830 Eura. 

Ako Zup. Sud odobri , mora pribaviti u tom roku jer nakon novog isteklog roka i ne placanja, nema vise šale.

Najbolje da sad taj prijedlog/odgovor za Zup. Sud, koji mora onda biti napisan u roku od 3 dana ( sve da napise kako sam gore objasnila) napise jedan odvjetnik, jer sad toj osobi stvarno treba pomoc.

uređeno: od Irmgard
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ellalanne je napisao:

pozdrav, evo da se pohvalim da su se novci uspjeli uplatiti danas - a danas je i zadnji dan. Tu nece biti nikakvih problema sto se uplatilo zadnji dan zar ne ?

Hvala

Nece biti problema.

Cuvajte tu uplatnicu i kopirajte za svaki slucaj za Sud. Mozete i kopiju odmah poslati Opc. Sudu na spis tog predmeta i napisati da ste ispunili uvjetni dio iz presude tj. da ste platili sveukupno u zadanom roku. Preporuceno na spis predmeta Opcinskom Sudu.

Sva sreca, happy end😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ellalanne je napisao:

Da li opcinski sud radi provjeru ili im se to bas mora poslati ? 

hvala

 

To je za Vase dobro, ja bih tako uradila, pa "mirna Bosna", kako se kaze.

Inace moze biti zbrke, jer ako ostecenik ne obavjesti Sud, (zasto bih on Vasu ulogu i brigu preuzeo?), onda bolje prije nego sto se pokrene Zupanijski Sud uzalud, bilo bih bolje da to na vrijeme razjasniti.

prije 2 sati , ellalanne je napisao:

Da li opcinski sud radi provjeru ili im se to bas mora poslati ? 

hvala

 

Radi se o 1 kopiji uplatnice i 1 napisane stranice i preporuceno poslane poste na spis broj Opcinskom sudu. To je mala ali vazna stvar. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija