Jump to content

Skrbništvo


zjam

Preporučene objave

Ja sam nakon tatine smrti preuzela skrbnistvo nad sestrom koja je smjestena u ustanovi ona je od djetinstva mentalno retardirana i oduzeta joj je poslovna sposobnost.Mama je nedavno preminula i sestra i ja smo nasljedile grobnicu, moj prijedlog je bio da vlasnistvo grobnice prepuste meni s tim da sestra ima pravo ukopa, ali soc.sluzba to nije dozvolila.Dodjelili su joj posebnog skrbnika koji nije dosao na ostavinu tako da je ostavina odgođena za 1mj ( mama je preminula u 6mj) Soc.radnica u centru, zapravo ona je i pravnica tvrdi da sam ja dužna otvoriti račun u banci da bi sestri mogla stizati dio mamine mirovine( tatinu već prima iz koje se plaća njen smještaj u ustanovi) Pravnica iz soc.ustanove mi nije objasnila sta sve trebam da bi joj otvorila račun..nakon stalnog hodanja kod nje ..povuci..potegni..mi je konačno dala neku zamolbu banci da mi otvore račun za sestru, jer mi je predhodno banka dala upute šta sve treba ali..kažu oni to vam sve znaju u socijalnoj..tako je konačno pravnica napisala molbu da ja mogu otvoriti račun..međutim..jučer kažu u banci to nije dobro treba biti rješenje kojim se dozvoljava da ja otvorim račun u njeno ime i riješenje o skrbnistvu( to imam)Moje pitanje? Da li je to moja dužnost kao sestre skrbnika, ili dužnost soc.radnice da joj otvore račun u banci( ti novci će ići za plaćanje njenog smještaja i ja s tim nemam ništa) Drugo pitanje? Pošto mi nisu odobrili cijelu grobnicu da li se onda troskovi pogreba majke i troskovi javnog biljeznika isto dijele na pola( ja sam snosila sve troskove sahrane) Hvala i Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zjam je napisao:

Da li je to moja dužnost kao sestre skrbnika, ili dužnost soc.radnice da joj otvore račun u banci( ti novci će ići za plaćanje njenog smještaja i ja s tim nemam ništa)

U rješenju o skrbništvu bi trebalo pisati koje su Vaše ovlasti kao skrbnika.

prije 2 sati , zjam je napisao:

Pošto mi nisu odobrili cijelu grobnicu da li se onda troskovi pogreba majke i troskovi javnog biljeznika isto dijele na pola( ja sam snosila sve troskove sahrane)

Da, zajedno snosite troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija