Jump to content

prisilna naplata duga


sonj

Preporučene objave

pomoć molim. odvjetničko društvo mi j poslalo predmet u kojem stoji da dugujem HRT-u 480 kn+ sve zatezne kamate + troškovi+ svašta nešto.

dug je poslan na ovrhu 2013. godine ali nisu se uspijeli naplatiti pa su povukli ovrhu.. dug je za nekih 5 mj iz 2012 i jedan mj iz 2013...

imam li pravo i mogučnost na neku žalbu ili tražiti zastru? još uvijek sam ovršen i sad kad mislim da moji problemi polako nestaju izviru opomene za neka traženja koja su prije par godina povućena sa potraživanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riješenje je pravomoćno i ovršno 24,07,2013. nisu se ni jednom nikako uspjeli naplatiti. to su računi za 8,9,10,11,12, mj 2012. god i 1. 2013. ovrha je povučena sa fine prije nekih 3 godine...  na e građani imam samo jednog ovrhovoditelja kojeg već dugo plačam.. drugi su povukli ovrhe. mogu li oni i hoće li te ovrhe vraćati na naplatu kad hoće?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sonj je napisao:

riješenje je pravomoćno i ovršno 24,07,2013

Zastara nastupa tek nakon 10. godina od pravomoćnosti i to samo ako ne dođe do njenog prekida. U slučaju da nastupi prekid zastarnog roka, nakon toga ovaj rok i dalje teče, ali se računa iz početka.

prije 10 sati , sonj je napisao:

ovrha je povučena sa fine prije nekih 3 godine

Sad će čekati da se približi zastara, pa će ponovno pokrenuti ovrhu i prekinuti zastarni rok.

prije 10 sati , sonj je napisao:

mogu li oni i hoće li te ovrhe vraćati na naplatu kad hoće?

Mogu, kad god požele i koliko god puta požele i tako sve do potpunog namirenja. Osim toga mogu predložiti i neki drugi predmet i sredstvo ovrhe osim ovrhe na novčanim sredstvima koju provodi FINA-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači doživotno... Nema kraja.. Ako ponovno pošalju na ovrhu, da li to ide kao nova ovrha ili? mogu li se ja žaliti na one mjesece za koje sam dužan, a koji su u zastari? nikada se nisu naplatili ni kune, zato su i povukli ovrhu zbog nemogučnosti naplate... znači ni nakon 10 godina od duga ništa od zastare... oni ju povuku i opet vrate... i opet ponovno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sonj je napisao:

Ako ponovno pošalju na ovrhu, da li to ide kao nova ovrha ili?

Ovisi o predmetu ovrhe koji izaberu.

prije 2 sati , sonj je napisao:

mogu li se ja žaliti na one mjesece za koje sam dužan, a koji su u zastari?

Ne, jer se zastara gleda u odnosu na cijelu ovršnu ispravu, a ne na pojedinačne račune.

prije 2 sati , sonj je napisao:

znači ni nakon 10 godina od duga ništa od zastare... oni ju povuku i opet vrate... i opet ponovno

Da, jer tako prekidaju zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija