Jump to content

banka osporava izvršenje ovrhe


anonimno

Preporučene objave

Je li to moguće?

Kod odvjetnika pokrenem prijedlog ovrhe.Dostavim dokaze o ispostavljenim fakturama te presliku ugovora.Jednostavan posao za odvjetnika i javnog bilježnika. Nakon sastavljenog prijedloga ovrhe i dostave iste ovršeniku ovaj nema prigovora te nakon 8 dana ovrha postaje izvršna. Nosim je u banku i oni odgovaraju da ovrha ide na onu banku gdje ovršenik ima glavni račun??!! (ja sam dakle radio s njim preko 2-3? računa)

Saznajem da je to PBZ. Predajem ovrhu njima uz dokaz kada sam je predao.

Nakon 8 dana ovrha se vraća uz obrazloženje da nije naveden glavni račun ovršenika???

Odvjetnik pojma nema što mu je dalje činiti...

Pomozite jer ovo je previše !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je inzistiranje na formalnim stvarima. Vi zaista morate navesti glavni račun ovršenika, no ako na tom računu nema novca onda se ovrha mora sprovesti na ostlaim računima. Dakle, poželjno je navesti u ovrsi sve ovršenikove račune kako biste izbjegli sve daljnje ovršen formalnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovršnom zakonu kad se podiže ovrha na nečijem žiroračunu onda se mora navesti glavni žiroraču.

Tako zakon kaže i zato banke odbijaju provesti takve ovrhe, iako da je vaš odvjetnik imalo dobar onda bi uspio dogovoriti s bankom da se ta ovrha ipak stavi na naplatu.

Mogao je dogovoriti s bankom kod koje se vodi glavni račun da pošalje jedan podnesak u kojemu će navesti broj glavnog žiroračuna i to je to.

pritisnite malo svog odvjetnika, to je njegova greška što nije naveo glavni račun jer je to trebao znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija