Jump to content

komunikacija s geodetskim vještakom


n.e.s.

Preporučene objave

U sklopu svojega dokaznog postupka u parnici protiv mene tužitelj je naručio geodetsko vještačenje. Nakon što mi je odvjetnica predočila vještakov "nalaz", ja sam se javio vještaku i naveo mu gdje je napravio propuste. Na to mi je vještak odgovorio da mi ne bismo smjeli izravno komunicirati jer je vještačenje naručila moja protustranka, a ne sud. Nakon nekog vremena, vještak je izradio elaborat na temelju toga nalaza i izravno meni poslao poziv da dođem na "predočenje elaborata". Ja sam mu odgovorio da je on taj elaborat radio u sklopu dokaznog postupka moje protustranke te da moramo komunicirati preko moje odvjetnice. Na to mi vještak odgovara da je njemu elaborat naredio sud i da on obavještava susjede po pravilniku. Pa da, sud mu je naredio i očevid na terenu, ali je sve to skupa zahtijevala, platila i naručila moja protustranka. Osim toga, ja nisam susjed, nego suvlasnik kuće u parnici za utvrđenje vlasništva nad kućom, u kojoj oboje imamo podjednak broj udjela i sve je upisano u zemljišnim knjigama i u rješenjima o ostavini te nema nikakvih drugih temelja za dokazivanje prava vlasništva nad cijelom kućom. Sad me zanima smije li se meni onda taj njihov vještak izravno obraćati i dopisivati se sa mnom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija