Jump to content

Limit po zaštićenom računu


Adrijana12

Preporučene objave

Poštovani,

imam dva pitanja.

Prvo, postoji li mjesečni limit za isplatu po zaštićenom računu, a ne radi se o plaći? 

Naime, računovotkinja tvrdi da je, s obzirom da je na zaštićeni račun već isplaćen zaštićeni dio plaće, dosegnut limit i da se ne može na njega više isplatit dio novčane naknade dobivene presudom u sudskom sporu. To mi nije logično jer postoje mnoge naknade koje su izuzete od ovrhe pa ne razumijem kako je isplatom 2/3 plaće dosegnut limit i više se  navodno na zaštićeni ništa ne može uplatiti?

Drugo, sudski spor je vezan uz krivo obračunavanje plaće i presuđen je iznos u korist djelatnika, no djelatnik je trenutno blokiran i prima plaću preko zaštićenog računa. Dakle, ima li djelatnik uopće pravo da mu se dio presuđenog iznosa isplati na zaštićeni račun, uzimajući u obzir da se radi o neisplaćenim plaćama?

Pročitali smo Ovršni zakon uzduž i poprijeko, no ne možemo pronaći odgovor pa molimo pomoć.

Ako znate, možete li molim potkrijepiti na što da se pozovemo?

Puno hvala i srdačan pozdrav,

A.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, Adrijana12 je napisao:

Poštovani,

imam dva pitanja.

Prvo, postoji li mjesečni limit za isplatu po zaštićenom računu, a ne radi se o plaći? 

Naime, računovotkinja tvrdi da je, s obzirom da je na zaštićeni račun već isplaćen zaštićeni dio plaće, dosegnut limit i da se ne može na njega više isplatit dio novčane naknade dobivene presudom u sudskom sporu. To mi nije logično jer postoje mnoge naknade koje su izuzete od ovrhe pa ne razumijem kako je isplatom 2/3 plaće dosegnut limit i više se  navodno na zaštićeni ništa ne može uplatiti?

Drugo, sudski spor je vezan uz krivo obračunavanje plaće i presuđen je iznos u korist djelatnika, no djelatnik je trenutno blokiran i prima plaću preko zaštićenog računa. Dakle, ima li djelatnik uopće pravo da mu se dio presuđenog iznosa isplati na zaštićeni račun, uzimajući u obzir da se radi o neisplaćenim plaćama?

Pročitali smo Ovršni zakon uzduž i poprijeko, no ne možemo pronaći odgovor pa molimo pomoć.

Ako znate, možete li molim potkrijepiti na što da se pozovemo?

Puno hvala i srdačan pozdrav,

A.

Imam isti problem. Koliko sam se raspitala taj dio novaca nije izuzet iz ovrhe. Nama još nije došla pravomoćna presuda, a išli smo preko privatnog odvjetnika, ne preko sindikata, pa ću probati dogovoriti s odvjetnikom isplatu na recimo njegov račun ili nečiji ako je ikako moguće, mada sumnjam. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj poslodavac je odbio postupiti po presudi i isplatiti dosuđeni iznos. Također je odbio ispuniti obrazac Fina-e kojim bi izrazili iznose za isplatu ne tekući odnosno na zaštićeni (jer mora ići dio na jedan, dio na drugi). Uglavnom, iz meni nepoznatog razloga Fina odbija provesti ovrhu na račun odvjetnika, pa idu drugim putem (sudskim procesom zapljene i prodaje pokretne imovine poslodavca). Tada će novac biti isplaćen odvjetniku, pa potom meni.

Uglavnom, na mrtvoj smo točki i tko zna kad će to biti riješeno. 

Limit za uplate NE postoji, jedino morate najaviti u Fina-i da će doći do isplate temeljem presude.

Također, imate pravo dobiti dio na tekući, dio na zaštićeni isto kao i plaću (jer se i radi o plaći). Jedino pazite da Vam se ne dogodi kao meni. Poslodavac mi je bolnica, pretpostavljam da je i Vama.

uređeno: od anonimna_građanka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija