Jump to content

Premještaj u državnoj službi


Jelena3006

Preporučene objave

Poštovani, živim u Zagrebu i radim u drzavnoj sluzbi, inace sam iz Zadra i zatrazila bih premještaj u Zadar zbog udaje, zanima me da li mi moraju odobrit premještaj s obzirom da mi buduci muz zivi u Zadaru, te bih nakon udaje živjela s njim. Negdje sam procitala da se bracni supružnici ne smiju razdvajati, te da je ukljucena i naknada za odvojeni zivot, ukoliko smo razdvojeni. 
hvala puno na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moraju.

Nema naknade.

Naknada za odvojeni život bi bila kada bi Vas poslodavac prebacivalo iz mjesta prebivališta u drugo radi svojih potreba. Vi ste se vjerojatno redovno zaposlili u Zagreb.

Jedina mogućnost je da Vas dobrovoljno "puste".

Ovisi o dosta faktora, prvi je u kojem tijelu radite? Ako ste državna služba, onda je mjerodavan Zakon o državnim službenicima (članak 76.) ako niste, onda je Zakon o radu (javne službe) i drugi podzakonski akti - Pravilnik o radu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
Dana 19. 01. 2023. u 8:47, Jelena3006 je napisao:

Poštovani, živim u Zagrebu i radim u drzavnoj sluzbi, inace sam iz Zadra i zatrazila bih premještaj u Zadar zbog udaje, zanima me da li mi moraju odobrit premještaj s obzirom da mi buduci muz zivi u Zadaru, te bih nakon udaje živjela s njim. Negdje sam procitala da se bracni supružnici ne smiju razdvajati, te da je ukljucena i naknada za odvojeni zivot, ukoliko smo razdvojeni. 
hvala puno na odgovoru. 

Pozdrav, jeste li dobili premještaj? Kome ste slali zamolbu? Ravnateljstvo, kadrovskoj ili? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija