Jump to content

naknadno pronađena imovina


mala mira

Preporučene objave

Poštovani,

prije nekoliko godina umrla mi je mama iza koje sam ja nakon provedenog ostavinskog postupka jedini nasljednik (tata se odrekao svog dijela, a u međuvremenu je i on preminuo).

Prije nekog vremena sam saznala da postoji nekretnina na kojoj je u jednom dijelu upisano vlasništvo moje mame, te bi trebala pokrenuti postupak za prijenos vlasništva te naknadno pronađene imovine.

Molim Vas info da li to mogu sama pokrenuti i koji je točan postupak?

Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, mala mira je napisao:

Molim Vas info da li to mogu sama pokrenuti i koji je točan postupak?

Naravno, na Općinskom sudu podnesete Prijedlog za naknadno pronađenu imovinu. Sam predložak Prijedloga vjerojatno postoji na stranicama suda te upišete br rješenja prethodne ostavinske iza majke prema kojem bi ga isti JB dobio u rad jer je upoznat sa slučajem i trebao bi ga imati u arhivi. Pošto se u postupku naknadno pronađene imovine ne gledaju prijašnji ustupci a da se ne bi ponavljao postupak ostavinske rasprave nego da se imovina rasporedi rješenjem na temelju prijašnjeg rješenja o nasljeđivanju, valjalo bi vam priložiti očev smrtni list. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija