Jump to content

Otvaranje obrta - fotograf


AnteCat

Preporučene objave

Poštovani, 

nakon 12g radnog staža 6 kao fotograf, 6 kao graficki dizajner, sada bi otvorio svoj obrt za usluge fotografiranja. 

Nemam majstorski ispit te je moje zvanje dizajner multimedijalnog sadrzaja/web dizajner. Kao predmet tokom obrazovanja smo imali fotografiju i film. 

Moje pitanje je, moram li za otvaranje obrta koji bi se između ostalog ( dizajn, grafika, multimedija ) bavio i uslugama fotografiranja polagati majstorski ispit? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 01. 2023. u 18:56, AnteCat je napisao:

Poštovani, 

nakon 12g radnog staža 6 kao fotograf, 6 kao graficki dizajner, sada bi otvorio svoj obrt za usluge fotografiranja. 

Nemam majstorski ispit te je moje zvanje dizajner multimedijalnog sadrzaja/web dizajner. Kao predmet tokom obrazovanja smo imali fotografiju i film. 

Moje pitanje je, moram li za otvaranje obrta koji bi se između ostalog ( dizajn, grafika, multimedija ) bavio i uslugama fotografiranja polagati majstorski ispit? 

Podnesite zahtjev za mišljenje na adresu:

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja

Ulica grada Vukovara 78

10000 Zagreb

napišite sve ovo što ste ovdje napisali, priložite ovjerenu svjedodžbu kod bilježnika(ovjerite i one iz razreda gdje ste imali te predmete ne samo završnu), dokaze iz kojih je vidljiv Vaš radni staž na tim poslovima(ugovori o radu, potvrde i sl.) i čekajte odgovor. S tim mišljenjem i istim ovim dokumentima idete u ured otvoriti obrt. Ja se nadam da ćete dobiti pozitivno mišljenje.

Inače za otvaranje obrta za djelatnost 74.20.01 Fotografske djelatnosti ni ne treba majstorski(treba samo ako želite uzimati naučnike), nego treba odgovarajuća stručna sprema, a propisana je:

-Fotograf(trogodišnja škola)

-fotografski dizajner(četverogodišnja škola)

Vidim da Vi to nemate, ali s obzirom na sve ostalo mislim da će Vam dati pozitivno mišljenje, da Vas neće slati na polaganje razlike ispita.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija