Jump to content

Otvaranje obrta ili samostalne djelatnosti


dpernar

Preporučene objave

Pozdrav,

Otvaram privatnu stomatološku ordinaciju i imam par nejasnoća oko obrta i/ili samostalne djelatnosti. Znam da se porezno isto gleda samostalna djelatnost i obrt međutim postupak otvaranja mi nije jasan. Također nije mi potpuno jasno dali kao stomatolog mogu imati tzv paušalni obrt ili moram biti obrtnik dobitaš.

Sukladno tome imam sljedeća pitanja i bila bi jako zahvalna ako mi možete pomoći:

1. Da li se privatna dentalna (stomatološka) ordinacija može otvoriti na način paušalnog obrta?

2. Kako se registrira samostalna djelatnost? Da li je to zapravo isti postupak kao otvaranje obrta?

3. Da li se samostalna djelatnost može registrirati online kao što je to slučaj sa obrtom?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , dpernar je napisao:

Pozdrav,

Otvaram privatnu stomatološku ordinaciju i imam par nejasnoća oko obrta i/ili samostalne djelatnosti. Znam da se porezno isto gleda samostalna djelatnost i obrt međutim postupak otvaranja mi nije jasan. Također nije mi potpuno jasno dali kao stomatolog mogu imati tzv paušalni obrt ili moram biti obrtnik dobitaš.

Sukladno tome imam sljedeća pitanja i bila bi jako zahvalna ako mi možete pomoći:

1. Da li se privatna dentalna (stomatološka) ordinacija može otvoriti na način paušalnog obrta?

2. Kako se registrira samostalna djelatnost? Da li je to zapravo isti postupak kao otvaranje obrta?

3. Da li se samostalna djelatnost može registrirati online kao što je to slučaj sa obrtom?

Hvala

Ne može biti obrt!

Morate otvarati preko Vaše komore:

https://www.hkdm.hr/rubrike/157/Obrasci pa se kod njih raspitajte oko otvaranja, a na poreznoj oko plaćanja obaveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija