Jump to content

Ostavinska rasprava


Zabrinutisin

Preporučene objave

Imam problem sa Ostavinskom i molim sve koji imaju slicna iskustva za savjet.Naime....Otac mi je preminuo prije 5mjeseci i bila je ostavinska rasprava na kojoj sam ja pristao na nagodbu moje Macehe.
Ona je bila sa mojim ocem vise od 30 godina u braku a ja sam mu sin iz prvog braka.
Maceha je sa njenim odvjetnikom predlozila da ona ostane dozivotno u stanu,a poslije njene smrti da stan ostane meni.Sto znaci,da ona ima pravo dozivotnog plodouzivanja.Kako nisam bas vjest u tim pitanjima i ovo mi je prva ostavinska,ja sam pristao na to.Sad molim da mi netko da savjet!
Dali sam pogrijesio sto sam pristao na to i kakva su moja prava po tom pitanju.Kakvo ima pravo moja Maceha kao dozivotni plodouzivatelj i dali ja imam  pravo prodati stan i dati njoj njen dio od prodaje?
Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Zabrinutisin je napisao:

Kako nisam bas vjest u tim pitanjima i ovo mi je prva ostavinska,ja sam pristao na to.Sad molim da mi netko da savjet!

Sad je kasno za savjet.

prije 4 sati , Zabrinutisin je napisao:

Dali sam pogrijesio sto sam pristao na to i kakva su moja prava po tom pitanju

Pitanje je, kako je taj stan stečen? 

prije 4 sati , Zabrinutisin je napisao:

Kakvo ima pravo moja Maceha kao dozivotni plodouzivatelj

Ima pravo koristiti stan, a Vi kao vlasnik ste dužni to trpjeti.

prije 4 sati , Zabrinutisin je napisao:

dali ja imam  pravo prodati stan i dati njoj njen dio od prodaje?

Imate, ali i kupac je dužan trpjeti njeno pravo. Ne možete joj isplatiti dio kada ima pravo koristiti cijeli stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Sad je kasno za savjet.

Pitanje je, kako je taj stan stečen? 

Ima pravo koristiti stan, a Vi kao vlasnik ste dužni to trpjeti.

Imate, ali i kupac je dužan trpjeti njeno pravo. Ne možete joj isplatiti dio kada ima pravo koristiti cijeli stan.

Taj stan je moj pokojni otac dobio od firme u kojoj je radio,ali ga je otkupio 1995godine,na otplatu na 28g tako da stan jos nije u cjelosti otplacen.Ima jos neke 3-4 rate za otplatit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije smrti moje tete koja nije imali djece ni muza mi nečakinje bili smo na ostavinskoj raspravi kod javnog biljeznika i složile se i potpisale nasljedničku izjavu ali jedna nečakinja zivi u stranoj zemlji i receno je kad stupe u kontakt sa njom imaju njezinu adresu i toj zemlji da cemo dobiti rješenje otad je prošlo 5 mjeseci a javni biljeznik nije nista poslao da li imam  pravo poslati upit biljezniku sto je sa tim ili samo  cekat.iUnaprijred hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija