Jump to content

Mirovina


sanja13s

Preporučene objave

Pozdrav

Lkudi, umirem. Radils sam 28 godina u kancelariji naše /mađarske kompanije. Kao tehnološki višak nas par tisuća je izletilo van ( ok, uz izdašnu otpremninom). 

Ali.... imam56 godina i znači nekih 29 godina staža. 

Nitko me ne želi zapisliti u struci ps sada radim kao prodavač u dućanu. 

Znači, polomljena sam, stojim cijeli dan, nosim gajbe i da ne nabrajam. Sve le boli a sada čekam MR da se vidi što je sa L5. 

Ok, konkretno pitanje: KADA MOGU U PENZIJU,,???? 

Bilo kakvu, prijevremenu, bilo kak. Zsa invalidsku nisam jer se depresija u "lijepoj našoj" ne priznaje kao bolesy 

Mo2e li li netkobreći kolikobjoš moram raditi i pardonček u 06.mjove godine navršiti ću 57..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Mirovina
prije 5 sati , victus2023 je napisao:

Prijevremena mirovina je moguca sa 58 godina i 33 godine staza, otvorite HZMO kada mogu u penziju pise za prijevremenu i starosnu.

Isusebože znači još 4 godine pa ja ću se sva polomiti i izgubiti kičmu. Uh gdje su ona vremena kada su ljudi mogli dokupiti staž (legalno) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jz, neizdržljivo je, ja sam već na izmaku snaga, idem po pretragama imam hrpu uputnica, ali najvažniji mi je  MR koji bude uskoro.. 

No sumnjam da će biti bilo štobod toga jer i jpuno gori bolesnici ne mogu dobiti invalidsku. 

Ja još 4 hodine moram raditi a za to vrijeme ću  valjda završiti u invalidskim kolicima🙄

Svakako 'u probati kada kompletiram nalaze ali ne vjerujem da će ishod biti pozitivan ali neće me pojesti tam na komisiji, vrijedi probati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 02. 2023. u 20:21, sanja13s je napisao:

Pozdrav

Lkudi, umirem. Radils sam 28 godina u kancelariji naše /mađarske kompanije. Kao tehnološki višak nas par tisuća je izletilo van ( ok, uz izdašnu otpremninom). 

Ali.... imam56 godina i znači nekih 29 godina staža. 

Nitko me ne želi zapisliti u struci ps sada radim kao prodavač u dućanu. 

Znači, polomljena sam, stojim cijeli dan, nosim gajbe i da ne nabrajam. Sve le boli a sada čekam MR da se vidi što je sa L5. 

Ok, konkretno pitanje: KADA MOGU U PENZIJU,,???? 

Bilo kakvu, prijevremenu, bilo kak. Zsa invalidsku nisam jer se depresija u "lijepoj našoj" ne priznaje kao bolesy 

Mo2e li li netkobreći kolikobjoš moram raditi i pardonček u 06.mjove godine navršiti ću 57..

Hvala

Kako stoji u mirovinskom zakonu ZOMO-u po prijelaznom periodu za zene za "prijevremenu starosnu mirovinu" morate imati:

- u 2023. god. - 58 godina i 3 mjeseci zivota i 33 godine i 3 mjeseca mirovinskog staza

Kako vama fali i godine zivota i radni staz morate jos raditi do ispunjenja potrebnih godina staza pa bi tako trebali raditi jos minimalno 5 godine...te stekli ovaj uvjet:

- u 2028. god. - 59 godina i 6 mjeseci zivota i 34 godine i 6 mjeseca mirovinskog staza.

- u 2029. god. - 59 godina i 9 mjeseci zivota i 34 godine i 9 mjeseca mirovinskog staza.

Godine zivota cete sigurno steci jer cete imati vise od potrebnih, a nadam se i potreban radni staz, e sad dali ce to biti u 2028 ili 2029.god., morate si izracunati...

Zato porazgovarajte sa svojim lijecnikom opce prakse dali je moguce na temelju vaseg sadasnjeg zdravstvenog stanja pokrenuti postupak za invalidskom mirovinom, to isto traje i nije jednostavno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, malicovjek je napisao:

Kako stoji u mirovinskom zakonu ZOMO-u po prijelaznom periodu za zene za "prijevremenu starosnu mirovinu" morate imati:

- u 2023. god. - 58 godina i 3 mjeseci zivota i 33 godine i 3 mjeseca mirovinskog staza

Kako vama fali i godine zivota i radni staz morate jos raditi do ispunjenja potrebnih godina staza pa bi tako trebali raditi jos minimalno 5 godine...te stekli ovaj uvjet:

- u 2028. god. - 59 godina i 6 mjeseci zivota i 34 godine i 6 mjeseca mirovinskog staza.

- u 2029. god. - 59 godina i 9 mjeseci zivota i 34 godine i 9 mjeseca mirovinskog staza.

 

Godine zivota cete sigurno steci jer cete imati vise od potrebnih, a nadam se i potreban radni staz, e sad dali ce to biti u 2028 ili 2029.god., morate si izracunati...

Zato porazgovarajte sa svojim lijecnikom opce prakse dali je moguce na temelju vaseg sadasnjeg zdravstvenog stanja pokrenuti postupak za invalidskom mirovinom, to isto traje i nije jednostavno...

 

 

Hvala Vam na idgiviru. Ovo  zvuči zastrašujuće, ali znam da moram minimalno jiš 4 godine raditi. 

Svakako ću otići liječnici opće prakse, ali moslim da beće to ići jer puno bolesniji ljudi ne mogu ići u invalidsku. Vrijedi probati

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam invalidske mirovine mnogi shvaćaju i gledaju krivo. Ne gleda se tko je više bolestan nego onemogućava li Vam zdravstveno stanje rad u djelomičnon ili potpunoj mjeri. 

Ne trebate imati ekstremno teška zdravstvena oštećenja da bi se taj uvjet ispunio.

Postupak kreće od liječnika obiteljske, a konačnu odluku donose liječnici Zavoda za vještačenje, potom HZMO rješenje.

Ako ste zbog iste dg 12 mjeseci na bolovanju, liječnik vas je dužan automatski poslati na HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija