Jump to content

Kada može radnik potpisati ugovor?


blackChandelier

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me postoji li mogućnost da poslodavac da radniku za kojeg zna da će ga zaposliti ugovor o radu, primjerice, 2-3 tjedna unaprijed?

U poziciji sam gdje mi se nude dva posla i jedan bi odbila, no za ovaj drugi nemam nikakvu garanciju osim "rekla/kazala", stoga me zanima postoji li mogućnost gdje mi oni mogu dati da potpišem ugovor o radu sa početkom rada danom kojim oni smatraju da bi to bilo? (jer ispada da bi njih morala čekati još mjesec dana, pa bi se htjela nekako osigurati da ne odbijam druge poslove čekajući njih).

U razgovoru sa jednom osobom koja radi tamo rečeno mi je (kroz podsmijeh) da se "to tako ne radi", iako ja ne vidim razlog zbog kojeg sam samim potpisom ugovora postala teret firmi sve do onog dana kada bih zapravo počela raditi. Uostalom, ne služe li tome ugovori?

Molim za pomoć i zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , blackChandelier je napisao:

Zanima me postoji li mogućnost da poslodavac da radniku za kojeg zna da će ga zaposliti ugovor o radu, primjerice, 2-3 tjedna unaprijed?

Da, postoji. Potpis može biti već danas, a da na radno mjesto stupate određenog datuma koji se već u ugovoru navede kao početak rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija