Jump to content

EOS Matrix ovrha temeljem Zadužnice


hrvoje2908

Preporučene objave

Poštovani,

Na adresu tvrtke u kojoj radim došao je dopis iz EOS Matrix-a.

Predmet: Ovrha temeljem izjave o suglasnosti za zaplijenu primanja pod poslovnim brojem OV-XXXX/2014

U dopisu se navodi kako su oni od banke u kojoj sam prije 9 godina digao kredit, cesijom isti otkupili i navode iznos koji sam dužan platiti.

U prilogu su dostavili Ovršnu ispravu, tj. Zadužnicu koju sam potpisao prilikom podnošenja zahtjeva za kredit (solemnizirani ugovor kod javnog bilježnika).

Napominjem da su me prije godinu dana kontaktirali pismeno a zatim i telefonski. Pristao sam da im mjesečno uplaćujem dogovoreni iznos.

I tako sam i postupao. Kada sam ih danas nazvao rekli su da je dogovoreni iznos mali i zato su poslali dopis u firmu u kojoj radim.

Imam pitanje: Da li je moja firma dužna na osnovu ovog dopisa pokrenuti obustavu na dijelu moje plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili su i jedno i drugo. Međutim, iznos koji potražuju je puno veći od stvarnog duga. Ja sam taj kredit jednim dijelom otplatio banci a jednim dijelom EOS Matrixu. A kao što znam iz svog prethodnog iskustva oni ne rade baš po zakonima. Mislim konkretno na obračun kamata. Mogu li tražiti od njih i od banke dokumente i pokrenuti nekakav pravno-sudski postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , hrvoje2908 je napisao:

Međutim, iznos koji potražuju je puno veći od stvarnog duga. Ja sam taj kredit jednim dijelom otplatio banci a jednim dijelom EOS Matrixu

Trebaju Vam dokazi za ovo.

prije 1 sat , hrvoje2908 je napisao:

Mislim konkretno na obračun kamata.

Treba vidjeti, i da li su postupali po čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

prije 1 sat , hrvoje2908 je napisao:

Mogu li tražiti od njih i od banke dokumente

Možete, ali Vam ništa nisu dužni dati.

prije 1 sat , hrvoje2908 je napisao:

pokrenuti nekakav pravno-sudski postupak?

Možete koristiti žalbu nakon proteka roka. Pogledajte čl. 53. Ovršnog zakona. Žalba se dostavlja nadležnom Općinskom sudu.

prije 43 minuta, hrvoje2908 je napisao:

Malo sam brz na tastaturi, pa se moram ispraviti. Za dokaz o ustupu nisam siguran, to moram provjeriti. Što bi u njemu trebalo pisati?

Sve uredu. Trebaju dostaviti dokaz da su stupili na mjesto vjerovnika. Najčešće dostavljaju ugovor o cesiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala na odgovorima. U prijašnjem iskustvu sa EOS Matrixom također su mi dostavili  Rješenje o ovrsi. Nakon toga zamolio sam ih da mi pošalju iznos duga sa kompletnom specifikacijom (Glavnica, kamate, troškovi postupka) što su i učinili.

Pošto sam ih u telefonskim razgovorima i razmjenom mailova uvjeravao da su kamate nezakonske i da aktiviraju Ovršnu ispravu, i to svaki puta kad bi me nazvali ili poslali mail, nakon skoro pola godine maltretiranje je prestalo i više me nikada nisu kontaktirali.

Sada će poslodavac vjerojatno početi uplaćivati rate (ne znam koliki iznos) jer koliko sam čuo ne ide po principu kao kada se uplaćuje nalogom FINE banci nego direktno njima. Za to vrijeme pokušat ću prikupiti dokumentaciju i podnijeti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, hrvoje2908 je napisao:

Sada će poslodavac vjerojatno početi uplaćivati rate (ne znam koliki iznos) jer koliko sam čuo ne ide po principu kao kada se uplaćuje nalogom FINE banci nego direktno njima

Da, radi se o ovrsi na plaći, pa uplate idu direktno ovrhovoditelju, a iznos sukladno čl. 173. OZ-a.

prije 25 minuta, hrvoje2908 je napisao:

Za to vrijeme pokušat ću prikupiti dokumentaciju i podnijeti žalbu

Samo naprijed. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija