Jump to content

Pokretanje "čega" za rad kao izaslani radnik u drugu državu


d.francek

Preporučene objave

Trenutno radim u Njemačkoj firmi elektroinstalacije, i samo elektroinstalacije me zanimaju... Ukupno staž 23 godine u struji, 9 godina Njemačka

Na kraju godine planiram otvoriti neku firmu, i raditi kao kooperant u Njemačkoj za tu, ili slične firme, ja i moji radnici, i da mogu paralelno raditi i u Hrvatskoj jer koliko znam 9 mjeseci mogu raditi kao izaslani radnik, a ostala tri u Hrvatskoj.

1. Što je najbolje za to otvoriti. Obrt, DOO, JDOO, firmu...

2. Za ured već imam doma prostor, i čuo sam da MORAM imati neki prostor u najmu. Da li je to istina ili mogu biti u svojem prostoru.

2.1 Ako treba najam, mogu li otvoriti firmu na ženino ime (ona ima školu poštanski tehničar, nema veze sa strujom), ili taj prostor prebacim na nju, i njoj plačam najam

3. Ona ima u Hrvatskoj ugovor za stalno. Može li ostati raditi tamo, i biti direktorica druge firme?

4. Ima li još što da trebam znati oko pokretanja firme???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Do 50.000€ dobiti obrt, preko toga d.o.o. Sami znate koliku dobit 

2) Možete si iznajmiti svoj prostor firmi. Druga opcija je da iznajmite adresu firmu, to porezna isto priznaje.

3) Ne vidim razloga zašto bi to radili. Ako ste vlasnik prostora, bez problema ga možete iznajmiti svojoj firmi. Ne trebate otvarati firmu na ime žene da bi to napravili ili prebacivat vlasništvo. 

4) Bez problema možete biti zaposlena u firmi i biti direktorica u ovoj. Bitno je samo da joj bruto 1 plaća u firmi bude 888,67€ da ne bi morala platiti razliku doprinosa. Treba provjeriti postoji li zabrana u ugovoru o radu ili u nekom pravilniku firme.

5) Koliko sam čuo, firma mora postojati minimalno 6 mjeseci da bi se moglo slati radnike na izaslani rad. Ovo provjerite još u HZMO-u.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da još uvijek radim u Njemačkoj, za Njemačku firmu, ne znam kako bi to bilo da imam i firmu u Hrvatskoj na svoje ime. I bit će problem zapošljavanja, tako da će ipak biti firma na ženino ime.

Firma bi ispočetka radila samo gao firma sa izaslanim radnicima (dok sam i ja još u Njemačkoj) i kasnije bi radili i u Hrvatskoj

E sad, ovih 6 mjeseci.... Uplatim 20 000 kuna za d.o.o., i hoće li biti problem da čekam 6 mjeseci? Bez zaposlenih itd? I onda nakon toga zaposlim izaslane radnike?
I mogu li onda tih 20 000 kuna koristiti? Za iznajmljivanje poslovnog prostora, i kupnju alata i radnog odijela za radnike?

I što s ovih 888.87€? Mora li žena primati tada plaću kao direktorica? Ili može biti firma bez prihoda 6 mjeseci?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija