Jump to content

Pravo na zamjenu vozila u garancijskom roku


anonimno

Preporučene objave

Kupio sam novu Xsaru Picasso početkom 10. mjeseca 2006. te mi se u 12. mjesecu pojavio kvar na vozilu. U vožnji se upalila lampica motora te se na displeju pojavila poruka ENGINE FAULT, istog trena sam osjetio da vozilo podrhtava te da motor "lupa". Vozilo sam zaustavio, ugasio te ponovno upalio, dalje se vozilo normalno ponašalo. Od tada mi se taj kvar javlja jednom svaki ili svaki drugi dan. U servisu su utvrdili da motor lupa jer mi u trenutku kvara ne radi jedan klip, a zašto dolazi do kvara ne znam ni dan danas. Čistili su filter goriva, drugi puta mjenjali dvije bobine, dizne i svječice, treči puta kompjutor motora, četvrti puta kompletno ožićenje paljenja, nakon svakog popravka kvar se vračao. A nakon zamjene računala motora kad se kvar vratio, u dva navrata sam s djetetom (sinčić niti 2g.) u vozilu zbog tog kvara skoro i poginuo jer je vozilo nakon navedenih simptoma krepalo u vožnji i to u zavoju pa mi se automatski blokirao volan i kočnice a vozilo prešlo na suprotnu traku pred vozilo iz suprotnog smjera. Na vozilu se i dalje pojavljuje kvar, trenutno je na servisu gdje su mu skinuli rezervoar koji sada čiste. Šefu servisa je to naloženo iz Citroen centra u Zagrebu nakon što je odbio rastaviti mašinu novog vozila da provjeri ventile, nije se složio ni s čišćenjem rezervoara jer u oba slučaja kvar bi se morao javljati uvijek a ne samo ponekad, a novo vozilo se lagano komada izgleda samo zato jer Citroen assistence Zagreb inzistira na popravcima a ne na zamjeni vozila. Po savjetu šefa servisa poslao sam dopis u Zagreb da želim novo vozilo jer u ovo nisam siguran. Stvarno se bojim da mi ne strada obitelj ili netko drugi kada se kvar opet vrati a vozilo se ugasi usred vožnje. Trenutno sam po drugi puta na rent-a-caru u vozilima niže cijenovne klase te manjih dimenzija od onog koje sam kupio, te koja mi ne zadovoljavaju potrebe koje ispunjava veliko obiteljsko vozilo. Ako itko zna u kojim uvjetima bi mogao dobiti novo vozilo te kako to postići molio bih da mi da bilo kakav savijet. Usput Xsara Picasso je stara niti šest mjeseci i ima 5000km a po servisima je od 3500km odnosno 4mj. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija