Jump to content

Tužba za put preko dvorišta


blubac

Preporučene objave

Ovako: susjed ujedno i bakin rođak ima travnjak (broj 2 na slici) iza moje kuće (broj 1 na slici) , mi imamo voćnjak iza njegovog travnjaka (broj 3).

Ja na dvorištu imam 3 ograde, 1 je prema cesti,a 2 su gdje su ograđene životinje (par ovaca kokoši itd.).

Sad,gospodin se našao uvrijeđen jer su ograde zatvorene da životinje ne odlaze i on ne može kada hoce ili kako oce na svoj travnjak nego mu se mora otvarati i zatvarati kapija, što u 90% slučajeva nije moguće jer smo na poslu.

Zadnje što je izjavio je da do 1.6. moramo ukloniti ogradu oko svojeg voćnjaka (broj 3). Ograda je el.pastir montažna jer nekad ovce idu unutra na ispašu (kada idu gore idu pješice preko parcele broj 2).

Također je naglasio da životinje ne smiju koračiti 1cm na njegov travnjak te da se 1.7. vidimo na sudu (nije naglasio točno oko čega će nas tužiti).

Crnom bojom na slici su obojane ceste, pri dnu slike je glavna cesta d1 a u gornjem lijevom je seoska cesta asfaltirana, no problem je što zbog velikog nagiba nije zgodno prolaziti sa ove "gornje" strane traktorom.

Molim odogovor na ovo: 

Ima li "rođak" ikakvo pravo prolaziti traktorom preko mojeg dvorišta svojim imaginarnim putem (nacrtan žutom bojom). 

Imali na temelju čega on mene tužiti u vezi tih parcela i toga što su moje ovce prelazile preko tog travnjaka(ja od kad je imao ovu epizodu stoku više ne tjeram tuda).

Naglašujem da u katastru ne postoji ucrtani put preko mog dvorišta! 

IMG_20230407_192829.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , NickPraskaton je napisao:

Da se nebi ponavljalo o toj temi se pisalo ovdje:

pogledajte temu pa ako ima još nejasnoća pitajte, netko će Vam dati odgovor.

Lp

 

na navednoj temi piše potpuno krivo. ne gledaj tu temu jer nema smisla.

On nikakva prava nema da smije prelaziti preko tvoje parcele osim ako mu ti to ne dozvoliš i osim ako je to od prije upisano u katastar obaveza omogućavanja pristupa. Tužiti za to da mu omogućiš da može preko tvoje parcele nema nikakvog temelja.

elektirčna ograda je drugo, to nemaš pravo imati uz među jer time diraš i njegovu parcelu, ako ju pomakneš unutar svoje parcele tada može, znači ne smije tvoja elektirčna ograda doticati njegu parcele bez njegove dozvole, to je drugi zakon, nema veze sa vlasništvom i prelaskom preko parcele

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, prvo1 je napisao:

na navednoj temi piše potpuno krivo. ne gledaj tu temu jer nema smisla.

On nikakva prava nema da smije prelaziti preko tvoje parcele osim ako mu ti to ne dozvoliš i osim ako je to od prije upisano u katastar obaveza omogućavanja pristupa. Tužiti za to da mu omogućiš da može preko tvoje parcele nema nikakvog temelja.

elektirčna ograda je drugo, to nemaš pravo imati uz među jer time diraš i njegovu parcelu, ako ju pomakneš unutar svoje parcele tada može, znači ne smije tvoja elektirčna ograda doticati njegu parcele bez njegove dozvole, to je drugi zakon, nema veze sa vlasništvom i prelaskom preko parcele

Koliko od međe se treba pomaknuti? I smijem li ja stoku tjerati preko njegovog? Susjed mi je rekao ako ne maknem ogradu da će je on sjekirom skinuti, treba li na to zvati policiju dok ne učini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , blubac je napisao:

Koliko od međe se treba pomaknuti? I smijem li ja stoku tjerati preko njegovog? Susjed mi je rekao ako ne maknem ogradu da će je on sjekirom skinuti, treba li na to zvati policiju dok ne učini?

on ne smije preko tvojeg, ti ne smiješ preko njegovog. 
dok nije to napravio, sjekirom ti maknuo ogradu policija neće ništa napraviti. Realno, ti si trenutno u prekršaju. ali je i on jer prelazi preko tvojeg. to da prelazi preko tvojeg je realno smiješna situacija.

 

 prema katastru jasno se vidi da sve parcele imaju pristup na prometnicu. a razlika visine je problem vlasnika a ne države ni općine. 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Tužba za put preko dvorišta
Dana 08. 04. 2023. u 16:56, prvo1 je napisao:

 

 prema katastru jasno se vidi da sve parcele imaju pristup na prometnicu. a razlika visine je problem vlasnika a ne države ni općine. 

Njegova parcela je u 2 dijela, ovo s drvecem je 1 a livada druga, dodiruju jedna drugu. Drvece je uz cestu, livada nije. Broji li se i dalje da on ima izlaz na cestu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , blubac je napisao:

Njegova parcela je u 2 dijela, ovo s drvecem je 1 a livada druga, dodiruju jedna drugu. Drvece je uz cestu, livada nije. Broji li se i dalje da on ima izlaz na cestu?

vrsta "kulture" ne utječe na to. nije bitno dal je šuma ili livada, ako dodiruje se njegova parcela sa javnom prometnicom znači da ima izlaz na cestu. Ako ga nema, i ako nije od prije upisano neko pravo služnosti preko tvojeg, tada je to njegov problem i on nema pristup na cestu. U tom slučaju ti mu možeš zabraniti da se vozi preko tvojeg.

Ako ima veliku razliku visine ili nešto kod izlaza na cestu, to je njegov problem ne tvoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija