Jump to content

povratak u hrvatsko državljanstvo


anonimno

Preporučene objave

molim pomoć i savjet.--ovako rođena sam 1971 u vinkovcima,živila i školovala sam se u županji. 1989 god.sam se udala u BIH tad sam se morala odjaviti u policiji i poništiti osobnu kartu.1990god,sam dobila kćerkicu a 1992 god.mi je poginuo muž u Vidovicama u obrani Bosanske posavine na prvoj crti obrane kao pripadnikHVO-a.poslje toga sam do 1996god.živjela kod mame u županji gdje sam dobila zeleni karton u policiji u županji su mi rekli da nemam pravo dobiti domovnicu jer sam muslimanka i što sam se odjavila 1989 kad sam se udala.drugo mi nije preostalo i ja sam se vratila u orašje gdje živim kao postanar sve ove godine ja i moja ćerkica iako joj je otac poginuo na bojišnici za vrijeme najvećih napada na posavinu.u orašju živimo sa 400 maraka invalidnine u postanarstvu a u hrvatskoj imam svoju kuću , i svu ostalu familiju.sada mi u policiji kažu da ja nemogu dobiti domovnicu jer je nisam tražila na vrijeme.a ako se sad prijavim onda sam stranac u hrvatskoj 5,god.i da moram plačati socijalno i zdravstveno osiguranje.zanima me jeli mi to jedino riješenje da bi dobila hrvatsko državljanstvo ili još vrijedi ona iz rata muslimanka si i nemaš što tražiti u hrvatskoj. molim pomoć i savjet šta da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija