Jump to content

Prava očuha


Lion7

Preporučene objave

Pozdrav. Imam majku koja je zaslijepljena lažima mnogo mlađeg partnera koji oduvijek cilja našu obiteljsku imovinu za kojeg se na koncu želi udati. Želi sklopiti predbračni ugovor kojim bi se definiralo što je njegova a što njena imovina u slučaju rastave. No, time nisam zaštićena ja, npr. u slučaju njene iznenadne smrti, pretpostavljam on ima prava koliko i ja nažalost na njenu imovinu prije braka i imovinu koju tek treba naslijediti od oca koji je već u dubokoj starosti. Ona tvrdi da će sklopiti sa mnom ugovor o doživotnom uzdržavanju kad osjeti da je nemoćna, što je po meni nerealno jer smrt može iznenaditi a u tom slučaju najgore prolazim ja. Može li pored predbračnog ugovora sklopiti s potencijalnim očuhom i nekakav ugovor kojim se on odriče njene imovine u moju korist u slučaju mamine smrti? I jesam li ja takvim ugovorom potpuno zaštićena? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Lion7 je napisao:

U kom smislu mislite otvoreno, mislite na ovaj dio što još nije naslijedila?

Tako je.

prije 3 minuta, Lion7 je napisao:

Mene samo interesira kako da se zaštitim u slučaju njene smrti a oni npr. u braku?

Kvalitetnim predbračnim ugovorom.

prije 3 minuta, Lion7 je napisao:

Je li ugovor o doživotnom uzdržavanju jedini put?

Između ostalog, ali ovaj ugovor osim prava donosi i obveze za Vas kao davatelja uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno. Ja sam i mislila skrbiti ako budem živa i zdrava za majku. Problem je njena emotivna ovisnost o čovjeku koji nas polako ali sigurno želi uništiti.

 

Znači nema načina da se unaprijed zaštiti imovina koju tek treba naslijediti jer ne zna se do kad će živjeti njen otac, a oni se planiraju uskoro vjenčati? On se može od nje razvesti čim ona dobije nasljedstvo i pokupiti polovinu nasljedstva. Je li tako? Što da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Lion7 je napisao:

Ok, ali zašto je onda potreban predbračni ugovor, i ovu imovinu što ima sad je imala davno prije njega, tj. moja pokojna baka je davno na nju prepisala

Svrha ovakvog ugovora je da se u slučaju spora zaštiti imovina koju osoba unosi u brak.

prije 5 minuta, Lion7 je napisao:

Predbračni treba samo za slučaj smrti?

Ne, nužno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o doživotnom uzdržavanju je najbolje rješenje ali čini mi se da ona nažalost ipak želi njemu dati dio imovine nakon svega i to u tajnosti, da ja ne saznam, a ja ostajem ponižena do kraja. Samo još jedno, mora li se u ugovoru o doživotnom uzdržavanju točno navesti koja imovina će pripasti davatelju skrbi ili se to misli na cijelu imovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija