Jump to content

Promjena predmeta ovrhe


bingbang

Preporučene objave

Poštovana

Ako u tijeku ovrhe na novčanim sredstvima ovrhovoditelj se odluči promijeniti predmet ovrhe s novčanih sredstava na nekretninu, jer će vidjeti na fini da sam upravo naslijedila nekretninu, želim dug podmiriti u cijelosti, da li se može prije nastupanja dražbe zaustaviti prodaja nekretnine, tj. da li tada ovrhovoditelj može odlučiti da se više uopće ne želi naplatiti iz novčanih sredstava. Inače su par ovrha skinute s očevidnika fine ali i dalje naravno postoje. Naime uz nekretninu ću naslijediti i dovoljno novca za isplatu duga u potpunosti.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Da bi se uopće odobrila ovrha na nekretnini treba biti ispunjen cijeli niz zakonskih propisanih uvjeta.

Razumjela sam vaš odgovor da imam dovoljno manevarskog vremena da u potpunosti platim novcem sva moja dugovanja prema par vjerovnika prije nego što bi se oni htjeli uknjiziti na nekretninu

Hvala na odgovoru, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ne može se vjerovnik uknjižiti na nekretninu dužnika. Može samo predložiti ovrhu na toj nekretnini, a sud će je odobriti samo ako su ispunjeni uvjeti. U tom slučaju dobivate rješenje o ovrsi na koje se u roku od 8 dana možete žaliti.

Vrlo iscrpno ! Iskreno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , bingbang je napisao:

Vrlo iscrpno ! Iskreno hvala

Iskreno, ovo je samo uvod u temu.

Dana 23. 04. 2023. u 21:14, bingbang je napisao:

Ako u tijeku ovrhe na novčanim sredstvima

Da li se dug redovno prisilnim ustezanjima naplaćuje ili je samo zaveden u red čekanja za naplatu?

Dana 23. 04. 2023. u 21:14, bingbang je napisao:

Inače su par ovrha skinute s očevidnika fine ali i dalje naravno postoje

Kolike su pojedinačne glavnice (samo glavnice) svih Vaših dugovanja? I ako kod jednog vjerovnika imate više dugova, kolika je njegova zbrojena glavnica duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Iskreno, ovo je samo uvod u temu.

Da li se dug redovno prisilnim ustezanjima naplaćuje ili je samo zaveden u red čekanja za naplatu?

Kolike su pojedinačne glavnice (samo glavnice) svih Vaših dugovanja? I ako kod jednog vjerovnika imate više dugova, kolika je njegova zbrojena glavnica 

Dugovi su bili skinuti iz očevidnika jer su godinana bili nenaplaćeni i sada se nalaze u kolonama obustavljeno/povučeno i prestanak izvrsenja temeljem propisa. Dugovanja iz te dvije kolone riješavam svakodnevno kontaktirajući ovrhovoditelje i placanjem duga, tako da ce mi ostati otvorenih svega nekoliko tisuća € raspiređenih na 4 vjerovnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, bingbang je napisao:

Dugovi su bili skinuti iz očevidnika jer su godinana bili nenaplaćeni i sada se nalaze u kolonama obustavljeno/povučeno i prestanak izvrsenja temeljem propisa. Dugovanja iz te dvije kolone riješavam svakodnevno kontaktirajući ovrhovoditelje i placanjem duga, tako da ce mi ostati otvorenih svega nekoliko tisuća € raspiređenih na 4 vjerovnika. 

I nisam više čak niti blokirana zadnjih godinu dana, upravo jer su dugovi bili prebačeni u zadnje dvije kolone

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, bingbang je napisao:

tako da ce mi ostati otvorenih svega nekoliko tisuća € raspiređenih na 4 vjerovnika

Nedovoljno precizno u odnosu na ovo moje pitanje:

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Kolike su pojedinačne glavnice (samo glavnice) svih Vaših dugovanja? I ako kod jednog vjerovnika imate više dugova, kolika je njegova zbrojena glavnica duga?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija