Jump to content

Nasilje u obitelji - prijava


Danate

Preporučene objave

Bivša supruga me je lažno prijavila da sam ju vrijeđao zbog čega se je osjećala ugroženo. Na sudu je odbačena prijava i sud je donio odluku da ona laže, presuda je pravomoćna.

Planiram pokrenuti kaznenu prijavu protiv nje, a onda i tužbu za odštetu. Koja je procedura točno i ima li tko kakva iskustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Danate je napisao:

Bivša supruga me je lažno prijavila da sam ju vrijeđao zbog čega se je osjećala ugroženo. Na sudu je odbačena prijava i sud je donio odluku da ona laže, presuda je pravomoćna.

Planiram pokrenuti kaznenu prijavu protiv nje, a onda i tužbu za odštetu. Koja je procedura točno i ima li tko kakva iskustva?

da, meni je došla policija doma, 2-3 puta sam morao u susjedni grad na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

O kakvom postupku se radilo? Prekršajnom?

Za koje kazneno djelo bi podnio kaznenu prijavu?

Optužila me je da sam joj preko mobitela nazvao i prijetio.

Prekršajni postupak iz čl. 10. stavka 1. točke 3 Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji.

meni došla policija doma, bio sam pod stresom dugo. pa sam moram u susjedni grad više puta na sud, pa na centar za socijalnu skrb.



Želim ju prijavili za lažnu prijavu a onda i za odštetu. Tražio budem ne puno, ali bitno da joj ne prođe samo tako. Da je uspjela ja bi vjerojatno imao probleme na poslu, jer zbog mojeg posla trebam stalno potvrdu o nekažnjavanju, a sad i uskoro mijenjam posao te to ne bi mogao dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu je riječ o prekršajnom postupku, pani da si osuđen, kaznena potvrda bi ti bila čista (ovo prekršajno nasilje se gleda samo kod posla u školi i dr. specifičnih poslova).

Za lažno prijavljivanje ju ne možeš prijaviti, a možeš eventualno za davanje lažnog iskaza, ali tu je potrebna namjera (trebao bi nam uvid u presudu (bez osobnih podataka) za neku konkretniju procjenu).

Preporuka je otići kod odvjetnika koji bi imao uvid u sve i mogao ti dati konačni odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 05. 2023. u 12:58, drot13 je napisao:

Tu je riječ o prekršajnom postupku, pani da si osuđen, kaznena potvrda bi ti bila čista (ovo prekršajno nasilje se gleda samo kod posla u školi i dr. specifičnih poslova).

Za lažno prijavljivanje ju ne možeš prijaviti, a možeš eventualno za davanje lažnog iskaza, ali tu je potrebna namjera (trebao bi nam uvid u presudu (bez osobnih podataka) za neku konkretniju procjenu).

Preporuka je otići kod odvjetnika koji bi imao uvid u sve i mogao ti dati konačni odgovor.

 

Namjera je da mi se osveti. To mi je bivša izvanbračna supruga. I dobio sam skrbništvo nad djetetom, i to je valjda bio okidač.

Presuda je od suda, pravomočna, da je lagala, da mijenja iskaz i da sam ja dokazao da nisam to napravio. sve čisto u moju korist. Želim ju prijaviti, evo osobna osveta. Jer zbog prirode mojeg posla ja na bi imao problema na poslu.

I želim odštetu da sam x puta morao u susjedni grad na sud.

Mogu poslati ti na PM presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 45 minuta, Danate je napisao:

 

Namjera je da mi se osveti. To mi je bivša izvanbračna supruga. I dobio sam skrbništvo nad djetetom, i to je valjda bio okidač.

Presuda je od suda, pravomočna, da je lagala, da mijenja iskaz i da sam ja dokazao da nisam to napravio. sve čisto u moju korist. Želim ju prijaviti, evo osobna osveta. Jer zbog prirode mojeg posla ja na bi imao problema na poslu.

I želim odštetu da sam x puta morao u susjedni grad na sud.

Mogu poslati ti na PM presudu.


Zašto ju ne mogu prijaviti za lažno prijavljivanje?

znači čl 304. ne može samo samo čl 305.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija