Jump to content

Zemljište se vodi na pradjedu i prabaki


gonzo-stari

Preporučene objave

Smrću brata koji nije imao potomaka, moja punica nasljeđuje njegovu imovinu koja se sastoji od nekoliko nekretnina, tj. zemljišta. Glavna nekretnina koja se sastoji od dvije čestice na kojoj je stara drvena kuća s dvorištem. Nakon uvida u katastar sam primijetio da druga polovica dvorišta koja je na drugoj čestici ima 6 vlasnika. Moja punica sa sadašnjim prezimenom ima 6/24, još ima jedna dio gdje je upisana kao maloljetna 2/24 i još se nešto vodi na njezinog djeda i baku u omjeru 4/24 koji su umrli prije 30 i 50 godina. Ostala polovica 12/24 se vodi na susjeda koji isto ima kuću na toj čestici.

Što treba napraviti da se to sve prebaci na nju.

Je li to naknadno pronađena imovina ili nešto drugo, kome se podnosi zahtjev, JB ili sudu.

Radi se o tome da bi punica tu imovinu darovnim ugovorom darovala kćeri tj. mojoj supruzi, ali papiri nisu čisti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gonzo-stari je napisao:

Što treba napraviti da se to sve prebaci na nju.

Zemljišnoknjižnom odjelu gdje je upisana predmetna nekretnina (nadležan je za konkretnu katastarsku općinu) podnosi se zahtjev za upisom vlasništva na vašu punicu koji mora biti popraćen svim dokumentima (uklj. one o nasljeđivanju) iz kojih se jasno i nedvojbeno vidi pravno slijedništvo sve do vaše pumice. To znači da ćete npr. morati dokazati pravno slijedništvo do svakog pojedinog pretka i tako sve do nje.

prije 3 sati , gonzo-stari je napisao:

Je li to naknadno pronađena imovina ili nešto drugo, kome se podnosi zahtjev, JB ili sudu.

Zbog čega to mislite - samo zato jer stanje u zk još nije uređeno ne znači da ta imovina nije bila poznata prilikom ostavinske rasprave. Nadležan je zk odjel mjerodavnog suda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija