Jump to content

Ovrha nad računima iz 2019.


LisaMarie

Preporučene objave

Nedavno sam preuzela firmu od oca. Firma ima nekoliko nenaplaćenih računa (od pravne osobe) iz 2019. godine. U više navrata smo pismenim putem tražili dužnika da izvrši uplatu. Neki mali iznosi su povremeno uplaćivani, ali nikada puni iznos računa. Računovodstvo je s tim malim iznosima zatvaralo otvorene račune, ali još je ostalo nenaplaćenih nekoliko tisuća eura. S obzirom da sam ja potpuno nova u vođenju tvrtke, možete li mi reći da li je nastupila zastara? Ako ne, koji bi bio sljedeći korak za pokrenuti ovrhu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha nad računima iz 2019.
prije 16 sati , LisaMarie je napisao:

Neki mali iznosi su povremeno uplaćivani,

Ukoliko se uplata referira na broj računa, a neplaćeni ostatak računa nije formalno osporen, tom uplatom je dužnik prešutno priznao osnovanost čitavog računa i zastarni rok teče od takve uplate. U praksi imam nekoliko sudskih presuda na tu temu pa pišem u slučaju da i od takvih datuma uplata nije protekao zastarni rok (u pravilu tri godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Neplaćeni računi na ime kakvih usluga? Koji je datum dospijeća najstarijeg nepodmirenog računa?

Proizveli smo i dostavili naručenu robu. Drugim riječima u pitanju su fizički proizvodi, ne usluge. Ne bih specificirala detalje proizvoda na javnom forumu.

Datum dospijeća najstarijeg nepodmirenog računa: siječanj 2019.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , lawbydesign je napisao:

Ukoliko se uplata referira na broj računa, a neplaćeni ostatak računa nije formalno osporen, tom uplatom je dužnik prešutno priznao osnovanost čitavog računa i zastarni rok teče od takve uplate. U praksi imam nekoliko sudskih presuda na tu temu pa pišem u slučaju da i od takvih datuma uplata nije protekao zastarni rok (u pravilu tri godine).

Znači ako nije naveden broj računa, onda se zastara računa od datuma dospijeća računa iz 2019.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija