Jump to content

Iznenada smanjena ovrha


wolf3301

Preporučene objave

Poštovani,

Imao sam više ovrha koje se vuku već više od 3 godine. Iznos se smanjivao kako bi mi skidalo od plaće, ali se danas dogodila jedna nejasnoća.
Naime, prije 2 tjedna sam dobio poziv da se očitujem da li želim da se izvrši stečaj potrošača nad mojom imovinom, to mi je već bilo malo čudno jer je na pozivu iznos dugovanja bio mnogo manji nego što znam da dugujem. Na taj poziv sam se očitovao da ne želim stečaj.

Provjeravajući pretinac na e-građanima prošli mjesec 2.5. mi je iznos neplaćenih osnova za plaćanje bio skoro 5000 eura, a sada je 1100 eura.
Ne znam što se tu dogodilo... Je li možda dio otišao u zastaru s obzirom da sam blokiran (po FINI) 1286 dana neprekidno?

Hvala svima i lijep pozdrav!

upravo sad, wolf3301 je napisao:

Poštovani,

Imao sam više ovrha koje se vuku već više od 3 godine. Iznos se smanjivao kako bi mi skidalo od plaće, ali se danas dogodila jedna nejasnoća.
Naime, prije 2 tjedna sam dobio poziv da se očitujem da li želim da se izvrši stečaj potrošača nad mojom imovinom, to mi je već bilo malo čudno jer je na pozivu iznos dugovanja bio mnogo manji nego što znam da dugujem. Na taj poziv sam se očitovao da ne želim stečaj.

Provjeravajući pretinac na e-građanima prošli mjesec 2.5. mi je iznos neplaćenih osnova za plaćanje bio skoro 5000 eura, a sada je 1100 eura.
Ne znam što se tu dogodilo... Je li možda dio otišao u zastaru s obzirom da sam blokiran (po FINI) 1286 dana neprekidno?

Hvala svima i lijep pozdrav!

P.S. Nisam nikakve obavijesti ni slično dobio, osim tog poziva za stečaj potrošača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, wolf3301 je napisao:

Je li možda dio otišao u zastaru s obzirom da sam blokiran (po FINI) 1286 dana neprekidno?

Niti FINA-a, a niti sud ne paze na zastaru po službenoj dužnosti. Tako da je ovdje u pitanju, ovrhovoditeljevo povlačenje zahtjeva za izravnu naplatu sa FINA-e ili je FINA-a postupila po čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

Hvala na odgovoru.

Pročitao sam sada čl. 12., ali ga ne razumijem u potpunosti. Koliko sam shvatio prestali su s naplatom jer nije bilo uplata zadnjih 6 mjeseci. Naime radim, a zadnjih 6 mjeseci plaćam direktno EOS Matrixu.

Nadam se da bi mi mogli malo objasniti taj članak zakona. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija