Jump to content

Radno i socijalno pravo


perinka

Preporučene objave

Poštovani.. Imala sam prometnu prošle godine.. Slomila sam potkoljenicu, skočni zglob i petnu kost.. Dvije operacije i nekako hodam. Radim posao na nogama u skladištu.. Na svoju ozljedu više to neću moći.. Bolovanje nakon godinu i mjesec dana komisija je jučer zaključila uz preporuku lakseg radnog mjesta na 4 sata naredna 3 mjeseca.. I da se javim u firmu medicini rada.. Te da podnedem zahtjev za tjelesnim oštećenjem.. Sto i jesam. Imam li još neko pravo na invalidnost noge.. Sto mi je ustvari dalje i najbolje učiniti... Od srca Zahvalna.. Prvi put u ovoj situaciji, neznam ništa 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postotak invalididiteta utvrdit će Vam ovlašteni vještak u ZOSI, gdje će Vas poslati institucija u kojoj ste predali zahtjev. Po osnovi postotka invaliditeta te moguće invalidnosti vidjet će se koja prava proizlaze iz nalaza vještaka. Dakle, morate čekati rješenje institucije koje će izdati po nalazu vještaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Vam.. Hvala na pomoći Recite mi sto je ZOSI i tko me tu šalje.. Dali je invalidnost isto sto i ovaj zahtjev za tjelesnim oštećenjem koji sam podnijela neki dan.. Zbilja mi je sve nepoznato i nejasno.. Prvi put mi se desava.. I kako postići rad na pola radnog vremena.. Dali to postoji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOSI je Zavod za vještačenje. U objavi ste spomenuli da ste već predali zahtjev, predpostavljam putem HZMO. Na vještaćenje Vas šalje institucija u kojoj ste predali zahtjev, te izdaje i rješenje o invaliditetu. Invaliditet je postotak oštečenja  (%) a invalidnost je funkcioniranje osobe s invaliditetom unutar invaliditeta (I - IV stupnja).

S obzirom da ste predali zahtjev sada očekujte poziv Zavoda za vještačenje na vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani.. Poziv za vještačenje sam dobila za 28.6.imala sam prometnu i stradala je potkoljenica skočni zglob i petna kost.. Dijagnoze su S 82.9,S 92.0,S 32,S 06.0,S 80.7..išla sam na medicinu rada unutar moje firme za lakše radno mjesto i dobila 4 sata 3 mjeseca.. Zanima me dali vjestacenje moze utvrdit invaliditet u nozi i kome se dalje obratiti nakon toga ili točnije za postotak invaliditeta jer ne razumijem tko mi pokriva ta 4 sata 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija