Jump to content

Ukidanje prava sluznosti


Marijas

Preporučene objave

Postovani

Zivim u kuci sa jos 3 obitelji te smo vlasnici dvorista ispred kuce i potpisali smo pravo sluznosti vlasniku hostela koji nas dvor koristi za svoje tusiste iako bi mu ulaz trebao biti na drugoj strani koja je njegova na papirima za ulaz u hostel. Taj isti susjed koji se koristi nasim dvorom je kako danas saznajem jer sam 3 dana na hitnoj te sam mislila da bolujem od alergija sa teskim napadajima disanja i upalom pluca bacao insekticide u nas dvor u prasini koju je on stvorio gradenjem svog hostela. To se dogada 2 godine bez naseg znanja te krecem na sud s njim. Mozete li mi reci postoji li mogucnost da mu se ukine pravo prolaza kroz nas dvor jer ne zelim imati vise posla s ljudima koji mi prijete jer im zovem policiju posto sam jako bolesna od njihovih otrova i brinem prvenstveni za svoje zdravlje koje je jako naruseno zahvaljujuci njemu.

Kako osporiti pravo prolaza tom covjeku i kome se obratiti?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Marijas je napisao:

Kako osporiti pravo prolaza tom covjeku i kome se obratiti?

Sto piše o raskidu u ugovoru kojim ste ugovorili i odobrili služnost te je temeljem njega ista upisana u zemljišne knjige? 
Trebalo bi biti regulirano jednostrano pravo raskida (od strane vas i ostalih vlasnika poslužne nekretnine).

Ukoliko ugovor to ne regulira, preostaje sud i u sudskoj praksi je puno presuda kojima sud, na zahtjev vlasnika poslužne nekretnine (vi), svojom odlukom ukida nužni prolaz, a i drugu služnost puta, ako utvrdi da postoji drugi prikladniji prolaz, ili drugi jednako prikladan prolaz, koji vlasniku poslužnoga zemljišta čini manje štete, ili pak jednako prikladan javni prolaz, ili opet ako sud utvrdi da se do povlasne nekretnine može pristupiti površinom na kojoj se nalazi ograda koju je sam vlasnik povlasnog dobra postavio. Naveli ste da hostel ima drugi prikaz tako da je ovo apsolutno primjenjivo  

Ujedno, ako je riječ o raspršivanju supstance koja je na bilo koji način regulirana ili njena upotreba ograničena /opasna je po zdravlje, možete podnijeti prijavu. Naravno, potrebni su dokazi da je upravo taj susjed doista raspršivao takvu supstancu neovlasteno. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , lawbydesign je napisao:

Sto piše o raskidu u ugovoru kojim ste ugovorili i odobrili služnost te je temeljem njega ista upisana u zemljišne knjige? 
Trebalo bi biti regulirano jednostrano pravo raskida (od strane vas i ostalih vlasnika poslužne nekretnine).

Ukoliko ugovor to ne regulira, preostaje sud i u sudskoj praksi je puno presuda kojima sud, na zahtjev vlasnika poslužne nekretnine (vi), svojom odlukom ukida nužni prolaz, a i drugu služnost puta, ako utvrdi da postoji drugi prikladniji prolaz, ili drugi jednako prikladan prolaz, koji vlasniku poslužnoga zemljišta čini manje štete, ili pak jednako prikladan javni prolaz, ili opet ako sud utvrdi da se do povlasne nekretnine može pristupiti površinom na kojoj se nalazi ograda koju je sam vlasnik povlasnog dobra postavio. Naveli ste da hostel ima drugi prikaz tako da je ovo apsolutno primjenjivo  

Ujedno, ako je riječ o raspršivanju supstance koja je na bilo koji način regulirana ili njena upotreba ograničena /opasna je po zdravlje, možete podnijeti prijavu. Naravno, potrebni su dokazi da je upravo taj susjed doista raspršivao takvu supstancu neovlasteno. 

 

Postovani prijavljen je vec policiji za rasprsivanje supstance. Policija mu je dala upozorenje a rekli su da je na meni da pokrenem tuzbu sto i hocu radi teskog narusavanja zdravlja. Puno Vam hvala na odgovoru!!

prije 1 minutu, Marijas je napisao:

Postovani prijavljen je vec policiji za rasprsivanje supstance. Policija mu je dala upozorenje a rekli su da je na meni da pokrenem tuzbu sto i hocu radi teskog narusavanja zdravlja. Puno Vam hvala na odgovoru!!

Takoder cemo s odvjetnikom rijesiti i pravo sluznosti. Samo sam htjela cuti odakle da krenem te ima li smisla 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija