Jump to content

Spajanje obitelji


sasa perger

Preporučene objave

Postovanje:Zena mi je Austrijanka,ja sam Srbin i imam Srpska dokumenta,ako bih se zena preselila da živi i radi u Hrvacku da li ja imam pravo na spajanje porodice preko nje i da li dobijam neke Hrvacke dokumente da mogu da boravim i radim,hvala unapred na odgovoru...

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Spajanje obitelji
Dana 11. 06. 2023. u 13:16, sasa perger je napisao:

da li ja imam pravo na spajanje porodice preko nje i da li dobijam neke Hrvacke dokumente da mogu da boravim i radim

Privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji odobrit će se vam se kao državljaninu treće zemlje ako ispunjavate opće uvjete za odobrenje privremenog boravka te ako ste član uže obitelji:

  • državljanina treće zemlje koji ima odobreno dugotrajno boravište
  • državljanina treće zemlje koji ima odobren stalni boravak
  • državljanina treće zemlje koji ima odobren privremeni boravak.

Ima li vaša supruga odobreno nešto od toga?

Ukoliko želite raditi, onda vam je potrebna privremena dozvola za boravak i rad.

Uvjeti za odobrenje privremenog boravka - odobrit će se ako:

  1. dokaže svrha privremenog boravka,
  2. ima valjanu putnu ispravu,*
  3. ima sredstva za uzdržavanje,
  4. ima zdravstveno osiguranje ,*
  5. kod reguliranja prvog privremenog boravka -dokaz da nije pravomoćno osuđen za kaznena djela iz matične države ili države u kojoj je boravio duže od godine dana neposredno prije dolaska u Republiku Hrvatsku,*
  6. nema zabranu ulaska i boravka u Republici Hrvatskoj ili izdano upozorenje u Schengenskom informacijskom sustavu u svrhu zabrane ulaska,
  7. ne predstavlja opasnost za javni poredak, nacionalnu sigurnost ili javno zdravlje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , lawbydesign je napisao:

Ima li vaša supruga odobreno nešto od toga?

Ne bi smjela imati ništa od toga jer nije državljanka trećih zemalja nego EU/EGP-a.Ako je austrijska valjda ima i austrijsko državljanstvo?

Može na osnovu braka sa austrijankom tamo tražit boravak i raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ako je austrijska valjda ima i austrijsko državljanstvo?

Isprika, nisam vidjela da je supruga državljanka Austrije, odnosno EU zemlje.

U tom slučaju nema uvjeta za boravak bračnog druga s njom, ali ako bračni drug želi i raditi mora za to ispuniti uvjete.

Ovdje možete pronaći više detalja: https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/family-residence-rights/non-eu-wife-husband-children/index_hr.htm#in-another-EU-country-1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija