Jump to content

Moj prvi prometni prekršaj :(


ajde666

Preporučene objave

Pozdrav!

Početkom 4.mjeseca 2023.  počinila sam prekršaj iz članka 133.stavka 1. (prošla sam na crveno ), zaustavila me policija,nisu mi dali nikakve papire/uplatnice nego mi je danas 13.6.2023.stigao prekršajni nalog. Kazna je 390€ + mjesec dana bez vozačke.

U obrazloženju mi piše da slobodno mogu iznijeti obranu ili dostaviti pisanu obranu itd. itd.

Što se tiče ovih stvari jako sam zbunjena pa molim pomoć. 

Vozim 13 godina i nikada nisam bila kažnjavana,ovo mi je prvi prekršaj. Toga dana kada su me zaustavili bila sam u malo lošem zdravstvenom  stanju i bila sam primorana voziti doma,te sam bila uvjerena  da sam prošla na žuto (Dubrava-Poljanice),ali eto oni tvrde da sam prošla na  crveno i zanima me kako poslati  prigovor za sud? Treba li osobno donjeti napisani prigovor i gdje? Najgore mi je ostat bez vozačke jer mi treba zbog posla jer idem svaki dan u nabavku.

Prosim pomoć 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, pa vidi i pitaj dalje što treba.

Ukratko, preporuka je napisati prigovor bez izjašnjavanja o krivnji (tako da te pozovu na sud), a prigovor nosiš ili šalješ (obavezno preporučeno s povratnicom9 policijskoj postaji koja ti je napisala kaznu, a oni će to dalje proslijediti na nadležni sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija