Jump to content

Prijava poslodavca za neisplatu godisnjeg


Adri888

Preporučene objave

Pozdrav! Ima li netko ovdje iskustva. Naime dala sam mentalni otkaz u 5. mjesecu jer se necu imati mogucnosti vratiti raditi i nisam koristila godisnji ni od prosle ni od ove godine jos jer sam proslu bila na komplikacijama i porodiljnom te mi porodiljni jos traje. On mi ne zeli isplatiti godisnji, ministarstvo rada mi je na mail poslalo link drzavnog inspektorata da ga prijavim, a preko telefona mi govore jedino privatna tuzba pa sad ne znam evo je li netko to prosao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Adri888 je napisao:

Samo da javim cisto za info da ostane, poslala sam prijavu prvo na drzavni inspektorat i oni su ga za dva dana zvali te mi je uplatio novce, nisam morala na sud.

I dalje je odgovor isti, jer ako poslodavac povrijedi pravo iz radnog odnosa, odnosno ne isplati naknadu za neiskorišteni godišnji odmor, radnik može zahtijevati zaštitu povrijeđenog prava pred nadležnim sudom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

I dalje je odgovor isti, jer ako poslodavac povrijedi pravo iz radnog odnosa, odnosno ne isplati naknadu za neiskorišteni godišnji odmor, radnik može zahtijevati zaštitu povrijeđenog prava pred nadležnim sudom. 

Da nego sam mislila s onim gore moze li se i preko drzavnog inspektorata ili samo privatnom tuzbom pa zato samo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija