Jump to content

Zabilježba na nekretnini


damodar108

Preporučene objave

Poštovanje,

ako može mišljenje.

Osoba zadnjih 20 godina prima socijalnu naknadu uvećanu nešto zbog radne nesposobnosti. Jer je imala dvije nekretnine, jedna posve bezvrijedna, 2018. godine stavljena je zabilježba na obje.

Ukoliko bi nakon ssmrti država tražila isplatu svih naknada, na što ima pravo po zakonu, za koji period ona ima pravo tražiti islatu:

- Zakon po kojemu je stavljena zabilježba donesen je 2014. godine, (mislim da prije toga nije bilo odredbi o zabilježbama) da li onda država ima pravo tražiti naknade za period od kada je donesn taj zakon

- Budući, koliko znam, država sačinjava ugovor s korisnikom o socijalnim naknadama, da li to znači da od od onog trena kada je sklopljen ugovor o socijalnoj naknadi po Zakonu iz 2014. je vrjijeme za koje država može tražiti povrat novca

-  Za cijelokupno vrijeme primanja naknade, što malo vjerujem, jer se zakon ne bi smio primjenjivati retrogradno, mada ne znam kakav je zakon bio prije.

- Ili od dana kada je stavljena zabilježba, što je malo vjerojatno,

Zahvaljujem ako netko zna.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija