Jump to content

Raskid ugovora o najmu stana


lamarvelous

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje vezano uz raskid ugovora o najmu stana. Ugovor mi vrijedi do 1.10., ali do kraja ovog mjeseca najavio bih izlazak iz stana najmodavcu (otkazni rok je definiran u ugovoru na 30 dana), izašao bih iz stana s 1.8.

Kvaka je da je u ugovoru najmodavac rukom dopisao da može zadržati polog ukoliko ja svojom krivnjom ne ispoštujem rok od 1 godine najma (isto tako da i on mora vratiti meni moj polog i doplatiti još jedan polog ako on ne ispoštuje taj rok od 1 godine najma) pa me zanima koliko mu je ta stavka ugovora legalna ako je ranije definiran otkazni rok od 30 dana te postoji li način da on ne zadrži taj moj polog (u iznosu dvije stanarine)?
Još bih nadodao kako je ovo treća godina da sam u najmu a ugovor se na kraju svake godine automatski obnavljao.

Hvala unaprijed svima.

uređeno: od lamarvelous
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam se izrazio, taj dio stoji u ugovoru od početka, ali je rukom dopisan na jedan stavak gdje su prazne crte, cijeli dio o pologu je tamo rukom upisan. Dakle, stoji od početka i potpisan je od prve godine.

Zanimalo me pošto je rukom dopisano, a nije u standardnom obrascu ugovora, vrijedi li to svejedno tj. koliko je legalno s obzirom da se u ugovoru prije spominje otkazni rok od 30 dana. Koja je poanta otkaznog roka ako me (i najmodavca) svejedno čeka penalizacija.

uređeno: od lamarvelous
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, lamarvelous je napisao:

Krivo sam se izrazio, taj dio stoji u ugovoru od početka, ali je rukom dopisan na jedan stavak gdje su prazne crte, cijeli dio o pologu je tamo rukom upisan. Dakle, stoji od početka i potpisan je od prve godine.

To što je vlastoručno napisano ne utječe na valjanost, ako je kao takvo potpisano od ugovornih strana. 

prije 28 minuta, lamarvelous je napisao:

s obzirom da se u ugovoru prije spominje otkazni rok od 30 dana. Koja je poanta otkaznog roka ako me (i najmodavca) svejedno čeka penalizacija.

Ako je ovako kako navodite, onda si odredbe ugovora ne proturječe, jer Vama nitko ne brani otkazati ugovor o najmu, ali uz posljedice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija