Jump to content

Zastara na Rješenje o ovrsi


Referent12

Preporučene objave

Nedavno sam saznao da imam dug po ovrsi, javnobilježničko rješenje iz 2008. godine.

Radi se o dugu za uslugu odvoza otpada, a kad sam rekao Davatelju usluge da je to rješenje nakon 10 godina otišlo u zastaru, pravnik koji vodi predmet rekao je kako nema zastare, ovrha je u tijeku i ovrha može trajati beskonačno.

Rješenje o ovrsi nikada nije poslano na prisilnu naplatu niti sam ikada u posljednjih 10 godina dobio ikakvu obavijest.

Također mi je rečeno da ako baš želim mogu pisati prigovor sudu,ali da ni sud neće udovoljiti mom zahtjevu za otpis.

Molim pojašnjenje kako je moguće da na javnobilježničko rješenje nema zastare nakon 10 godina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Referent12 je napisao:

Nedavno sam saznao da imam dug po ovrsi, javnobilježničko rješenje iz 2008. godine.

Kada je postalo pravomoćno i ovršno?

prije 17 sati , Referent12 je napisao:

pravnik koji vodi predmet rekao je kako nema zastare, ovrha je u tijeku i ovrha može trajati beskonačno.

Trabate vidjeti u kojoj je fazi postupak i da li je temeljem ovog JB rješenja ikada pokrenut sudski postupak radi prisilne naplate.

prije 17 sati , Referent12 je napisao:

Rješenje o ovrsi nikada nije poslano na prisilnu naplatu niti sam ikada u posljednjih 10 godina dobio ikakvu obavijest.

Ovo samo po sebi ne mora značiti da nije prekinut zastarni rok.

prije 17 sati , Referent12 je napisao:

Također mi je rečeno da ako baš želim mogu pisati prigovor sudu,ali da ni sud neće udovoljiti mom zahtjevu za otpis.

Možete uložiti žalbu izvan roka, a potom ćete vidjeti kako će se odvijati daljnji tijek postupka tj. temeljem čega oni tvrde da su prekinuli zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija