Jump to content

Molim dragocjen savjet!Svjesna prijevara prodaje nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Posredstvom agencije kupili smo stan od ODVJETNIKA,čisto uknjižen,s uporabnom dozvolom,za koji smo doznali slučajno da je pola stana BESPRAVNA gradnja.Odvjetnik je prevario odvjetnika(našeg)Pitanje:znamo da je prvi korak najvažniji;kako postupiti?Na prvom sastanku kod prodavatelja(odvjetnika)odbačena je svaka druga mogućnost osim suda?Zar ne postoji učinkovit način povrata uloženog novca u kupnju stana,ovrha nad njrgovom imovinom ili slično?Mi smo laici i zahvalni za svaki koristan savjet!Zahvaljujem na odgovorima i ovom blaženom portalu,tko ga je izmislio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Iako je situacija "otprilike" jasna, ne mogu ne komentirati i upitati Vas nekoliko stvari.

Prvo: Kako je to Vaš "odvjetnik" prevaren??Koliko je to istina,a koliko nije, u svakom slučaju govori o (ne)sposobnosti dotičnog odvjetnika,koji je ili bio brzoplet, ili nedovoljno posvećen cijelom tom kupoprodajnom ugovoru,što je opet sumnjivo u krajnju ruku.

Jer ako je odvjetnik prevaren,kako onda neće biti prevareni "obični" građani(previše nategnuto)?

Naravno da "prevarant" odvjetnik odbija svaki razgovor osim suda,zašto? Pa to je logično, zato jer se postupak otegne,propala lova,propali novci..

Mene zanimaju neke druge stvari,npr. kad ste išli u zemljišnik, na koga je glasio stan,vlasnički list,da li je što pisalo na teretovnici(list c), jer u "smislu zaštite trećih prava" odnosno povjerenja u pravni promet, smatra se da je stanje u "realnosti" identično stanju u zemljišnim knjigama(što naravno nije točno),ali zbog pravne sigurnosti tako mora biti. Jer ne možete kupiti stan koji je bio čist, da bi se kasnije utvrdilo da to nije slučaj. Ovrha je jedan institut kojemu za sada nema mjesta ovdje,jer nema temelja(isprave) za nju.

Ne bih isključio i mogućnost da je ovo K.d. prijevare,te za sada najpametnije što možete napraviti je otići kod "trećeg" odvjetnika i ispričat mu cijelu situaciju,jer ovdje zasigurno nešto "puno smrdi" u postupanju dvojice navedenih...

Sretno :roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz pozdrav zahvalna na odgovoru.Imate pravo,nije naš odvjetnik prevaren!

Na Vaše pitanje odgovaramo da zemljišno knjižni izvadak bio je ČIST, točni kvadrati i bez tereta©.

Znači izgubili smo petsto tisuća nepovratno?

A odvjetnik me pita:što,ne misliš valjda da sam ja nešto kriv?

Kao tko bi još išo nakon svih "čistih"papira gledat u glavni projekt?

Kako dalje?Ovrha ne?Čovjek,prodavatelj ima puno poduzeća?Ima li uopće načina vratit novac?

Pomoć,piše Vam laik,uz pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Naravno da nije prevaren,to je samo "loša" priča i li isprika(kako god),za Vas. Nadao se očito da nećete puno pitati,da ćete se pomiriti sa situacijom. Nepovratno,hm... imate li kakvu potvrdu,da ste mu dali novac?

Da,problem je kod tih stanova što puno ljudi tu "lovi u mutnom",prodaju nekolicini isti stan,onda dadu petama vjetra i gotovo. I ovako Vam previše napamet govorim,ne znam kakv je kupoprodajni ugovor,kakve papire imate,što nemate. Najbezbolnije po Vas može biti da odete kod trećeg odvjetnika(raspitajte se koji se bavi građanskim,ja Vam ne smijem preporučati), te mu ispričajte cijelu priču. Ima ovdje materijala i za D.O.,odnosno za kaznene prijave.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NE,nije nadograđen u zrak već u gabarite kuće"nadoštuklan" u prostore koji prema glavnom projektu nije stan.

Interesantno da smo kupili stan s čistim papirima al ne mogu vjerovat da su nas izvarali! Potvrdu odvjetniku koji je posredovao dala sam novac al nemam potvrdu! to nam je inače poznanik,prijatelj.

Znači,u elaboratu o etažiranju stan s kvadratima koji smo kupili,uporabna također,,,,,,pa ne mogu vjerovat!

najgore je to što sam potpuno druge profesije al ako nemožeš vjerovat papirima s štambiljom uporabnoj i sve što treba pa u kakvoj to državi živimo?

interesantno je to što nemožemo poništit taj kupoprodajni ugovor,zar ne vratit novce nikako,stvarno prekaljenom hvala ovo mi je barem utjeha da mogu razmijenit tragediju koji sve razumije al opet pitam ljudi ,čitate li to ima li načina?

Uvijek zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije uvjet za etaziranje uporabna dozvola. barem nije bila prije, sada to pokusavaju uvesti.

moguce je da je zgrada etazirana i da postoji stan ali da jedan dio nema uporabnu.

to je materijalni nedostatak stvari.

svatko moze za to ako nije znao niti mogao znati ili ako mu je suprotna strana presutila a znala je, napraviti vise stvari:

1. ispunjenje u cijelosti bez nedostatka,

2. snizenje cijene za taj dio s nedostatkom,

3. raskid ugovora

i za sve imate pravo na naknadu stete.

za raskid morate pozvati suprotnu stranu da u razumnom roku ispravi nedostatak jer ce se u suprotnom smatrati da je ugovor raskinut pa onda trazite povrat novca.

naravno sjednite mu privremenom mjerom na njegovu imovinu da nebi raspolagao necime pa da ne moze vratiti novce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasna jedna stvar. pretpostavljam da ste cijenu stana odredili na temelju površine stana, površina je upisana u vlasnički list isto kao i oznaka stana u etažnom elaboratu. Mogli ste izmjeriti stan i vidjeti da nešto ne odgovora ili (zaista ne znam zašto niste) tražili elaborat da vidite što kupujete. To je kao da kupite zemljište bez da pogledate katastarski plan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne brkajte pravni nedostatak od materijalnog.

 

nedostatak građevinske ili uporabne je materijalni nedostatak.

stan pravno egzistira u punoj veličini samo što ima materijalni nedostatak.

ako niste istakli na vrijeme prigovor a prodavatelj je savjestan onda gubite pravo na isticanje tog nedostatka.

međutim, on vam je to prešutio a nije mogao ne znati pa bi mogli dokazati da je bio u zloj vjeri pa bi tako uspjeli sa sniženjem cijene i naknadom štete odnosno raskidom ugovora plus naknada štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija