Jump to content

Što će biti ako izgubim parnicu


Ana-anica

Preporučene objave

Poštovani,

Ako sam ja davajući oglas za prodaju svog auta napravila greške npr. 92kw, a treba 82kw, godina proizvodnje 2020, a treba 2019, 23000km, a ima 33000km, grijana sjedala, a nema ih, automatska klima (auto ima ručnu klimu), a kupac je došao i sve to vidio dogovorio cijenu i kupio vozilo, isplatio, potpisao ugovor i prebacio auto na svoje ime. U članaku III ugovora stoji: Prodavatelj jamči Kupcu da je prodano vozilo njegovo isključivo vlasništvo, a Kupac nakon što je pregledao vozilo nema prigovora u svezi kvalitete i kupoprodajne cijene. Da li sam ja prekršila neki zakon jer prodavatelj sada tvrdi da on ove pogreške nije vidio, da sam ga ja prevarila i traži da mu  dam 2000 EUR ili da uzmem auto nazad. Preti da će me tužiti i prijaviti policiji za prevaru.

Što slijedi ako izgubim parnicu. Auto sam prodala jer sam bila u dugovima, ostalo mi je 800 eura, živim sama, podstanarka sam penzija mi je 1420 kuna, kad platim stan i režije ne ostane mi ništa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa od te prijeteće tužbe.
Sve na što kupac prigovara mogao je i trebao je prigovoriti  prilikom pregleda vozila prije kupnje. U ugovoru o kupnji ne piše da se kupac slaže sa ujetima iz vašeg oglasa. Propust je na strani kupca, jer je istome u interesu da prije potpisa ugovora detaljno pregleda vozilo i sam odluči, da li će isti kupiti ili ne, a ako se odluči, onda potpisuje kupoprodajni ugovor.

To što piše da je klima npr. automatska (ne manualna) ne znači ništa, ako je ista neispravna,
a to kupac prije kupnje treba ustanoviti. Vjerujem, da je u pitanju greška u objavi oglasa gdje su sve navedene opcije ponuđene, a na vama je samo da kliknete na ponuđenu opciju.

uređeno: od Borbena7
dopuna - ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 07. 2023. u 16:43, frenki zg je napisao:

Ništa od te prijeteće tužbe.
Sve na što kupac prigovara mogao je i trebao je prigovoriti  prilikom pregleda vozila prije kupnje. U ugovoru o kupnji ne piše da se kupac slaže sa ujetima iz vašeg oglasa. Propust je na strani kupca, jer je istome u interesu da prije potpisa ugovora detaljno pregleda vozilo i sam odluči, da li će isti kupiti ili ne, a ako se odluči, onda potpisuje kupoprodajni ugovor.

To što piše da je klima npr. automatska (ne manualna) ne znači ništa, ako je ista neispravna,
a to kupac prije kupnje treba ustanoviti. Vjerujem, da je u pitanju greška u objavi oglasa gdje su sve navedene opcije ponuđene, a na vama je samo da kliknete na ponuđenu opciju.

Ok. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija