Jump to content

Azuriranje osobnih podataka u banci


rumores

Preporučene objave

Postovani, 

zanima me koliko cesto je banka duzna traziti azuriranje podataka, te koje su sankcije ukoliko se to ne napravi u roku koji su odredili.

U obavijesti spominju da su prisiljeni Zakonom, ali ne navode clanke zakona niti o kojem se zakonu radi, nego clanke iz svojih Uvjeta poslovanja, u kojima opet nema nista o tim "odredjenim uslugama" koje su "prema Zakonu prisiljeni obustaviti, ako se podatci ne azuriraju. 

Tkd. spominju nekakve nagradne bodove koje dodjeljuju svima koji se na vrijeme odazovu, tako da citava stvar djeluje dosta neozbiljno. 

Mail obavijesti je provjereno njihov. 

Poslali smo upit, i dobili sest (6) automatskih replya, ali odgovora jos nema. 

Na stranici banke se moze naci informacija da nedavanje kontakt podataka NE utjece na poslovanje. 

U cemu je stvar? 

Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 07. 2023. u 7:47, rumores je napisao:

U cemu je stvar? 

Riječ je o međunarodnim propisima kojima podliježu banke, a tiču se pranja novca i financiranja terorizma.

Banke to provode svake cca 2 godine. Negdje je moguće online, a negdje se treba osobno otići.

Slažem se da je za klijenta gubitak vremena, ali banka u slučaju neažuriranja podataka ima pravo obustaviti neke ili sve svoje usluge prema tom klijentu - to ne znači da će nestati novac s računa.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno.

Ovdje salju obavijest svaka dva mjeseca, s napomenom sitnim slovima: Ukoliko ste dostavili podatke u proteklih mjesec dana, zanemarite ovu poruku. 

Znaci, uopce ne komuniciraju jedni s drugima unutar kuce. 

Poslala sam mail prema sredisnjici, i odgovorili su isti dan. Zahvaljuju sto im je to prineseno pozornosti, podruznice djeluju kao zasebni entiteti (bas ta rijec), i dali jos par mailova u hr, ni jedan ne radi. 

Moze bit da su pod pritiskom, vlasnici su Madzari, pa citava ova stvar s ratom u Ukrajini dodatno komplicira, ali prije mislim da je neki lokalni posteni momak nasao sebi siroticu po nasem starom narodnom obicaju (prije se islo na katastar vidit imal mlada kakvu njivicu uz oranicu, a sad se gleda kolki joj je dozvoljeni minus) 

jer ne znam da je itko ovoliko "trazen" od osobnog bankara. 

Znaci, mozemo se nadat i da novci nestanu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, 

samo da javim: stigao odgovor od nasih! Dakle, obavjestavaju da su primili moj mail i da ce se kolege potruditi da odgovore u sto kracem roku. 

Bila sam u Budimpesti za manje od sat vremena, a ovi su mi par ulica dalje, pa im trebaju mjeseci i godine. 

Hvala bogu na internetu :D

(da ne strasi, bilo bi smijesno) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da ne grijesim dusu, odgovor stigao jucer popodne:

Zahvaljuju na obracanju vezano na to i to, pa c/p sitnih slova sa poledine formulara (oba dva!), poboldano "banka ima obvezu periodicno" i "banka ima pravo na jednostrani raskid ugovora",

"...te je iz svega navedenog razvidno da je Vas prigovor neosnovan."

Ista ova pitanja koja sam postala ovdje, i dobila jasni i kratki odgovor, oni vide kao prigovor. koji je neosnovan. 

Moze bit da strucni suradnik za odnose s klijentima dobije bonus za svakog klijenta kojeg potjera. 

Odlucile smo pricekati taj jednostrani raskid ugovora. Odgovara nam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesmo, hvala. Prema ovima koji su nam dostupni, raskid i zatvaranje (kao i otvaranje) racuna su bez naknade. Ali spremne smo i na to da ce se propisi prilagodavati. 

Cak sam rekla neka ne ceka da oni raskinu ugovor, nego se mirno skupi i ode. I tako je svejedno ciji je logo na kartici. Ali dobro. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija