Jump to content

Kuća za rušenje prodaje se kao "zemljište"


Kravudin

Preporučene objave

Pozdrav, 

prodaje se imanje koje mi se jako dopada. Prodaje se kao zemljiste. Ali na zemlhistu je stara kuca i stala. Makler kaze, da je za rusenje i zato se nisu ni brinuli oko energetskog certifikata. Je sam inzinjer i za mene je ociglendno, da bih ja bio u stanju tu kucu spasiti. Sad je pitanje, da li je to legalno izvodljivo? Postoji li moguci razlog koji ja ne vidim, zasto vlasnik nece da izradi certifikat? (nisam iz HR, zato ne znam kako se to ovdje radi)

Hvala na pomoci

LP

uređeno: od Borbena7
Naslov - dužina
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Kuća za rušenje prodaje se kao "zemljište"

Bitno je samo da su objekti ucrtani u katastarski plan i da su navedeni u Gruntovnici, što znači da su legalni. Ostaje na Vama hoćete li ih srušiti pa na njihovim temeljima možda i ponovno graditi uz eventualno proširenje ili ćete ih pokušati spasiti. Vlasnik je procijenio da mu se ne isplati plaćanje energetskog certifikata i prodaja, što samo po sebi dovoljno govori o vrijednosti samih objekata. Možda mu se i žuri pa ne želi komplicirati, jer ga potencijalni kupac svakako može prijaviti u slučaju pokušaja prodaje nekretnine koja ne posjeduje energetski certifikat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 52 minuta, Davor80 je napisao:

Bitno je samo da su objekti ucrtani u katastarski plan i da su navedeni u Gruntovnici, što znači da su legalni. Ostaje na Vama hoćete li ih srušiti pa na njihovim temeljima možda i ponovno graditi uz eventualno proširenje ili ćete ih pokušati spasiti. Vlasnik je procijenio da mu se ne isplati plaćanje energetskog certifikata i prodaja, što samo po sebi dovoljno govori o vrijednosti samih objekata. Možda mu se i žuri pa ne želi komplicirati, jer ga potencijalni kupac svakako može prijaviti u slučaju pokušaja prodaje nekretnine koja ne posjeduje energetski certifikat.

Hvala puno.

Znaci ako su objekti legalni (Jesu) i covjek mi uspije prodati bez energetskog certifikata, mene ne moze niko nasiliti da na kraju srusim kucu?

 

Odlicno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija