Jump to content

Kriva prijava poslodavca


sanjaJ

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim informaciju kome se obratiti jer sam prilikom promjene posla primijetila na izvodu za mirovinsko da me bivša firma krivo prijavila, tj piše mi da sam radila u nepunom radnom vremenu te mi nije upisan staž, što je krivo s njihove strane jer sam radila u punom radnom vremenu ali sam koristila pravo rada u polovici punog radnog vremena radi pojačane njege djeteta a prije toga sam koristila pravo rada u polovici radnog vremena te porodiljni dopust uz suglasnost tog istog poslodavca, te je to rad na 8 sati a pola radnog vremena me plaćao HZZO radi mjere a pola poslodavac. sad sam vidjela kad sam vadila papire za novog poslodavca da mi je ta nepravilnost, s tim da je to poslodavac od kojeg sam otišla u 2-om mj/2023 ali tada nisam obraćala pozornost jer sam papirnato još bila kod tog poslodavca kad sam vadila potvrdu s mirovninskog i nije mi bilo čudno što staž nije upisan jer je još trajao kod tog poslodavca. Ne znam da li da idem direktno na Hzzo;hmzo , starom poslodavcu ili ga tužiti ili šta. Ja sam po tom bila u prekršaju jer ne mogu koristiti pravo njege djeteta sa polovicom punog radnog vremena ako nisam radila na puno radno vrijeme. uopće ne znam kako su oni slali svaki mjesec obračun sati i sve na hzzo ako su me krivo vodili, a da ne pričam da su me zakinuli za 2 godine radnog staža(ili pola od toga ) i da bi me nekad možda hzzo mogao tražiti nazad novce za njegu djeteta ili porodiljni itd. ... 

ako netko ima saznanja/znanja kome se obratiti i što napraviti bila bi zahvalna. 

 

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Kriva prijava poslodavca

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija