Jump to content

Povlačenje ovrha


rudolf.kovac

Preporučene objave

Poštovanje. Prije koji dan sam išao u Erste banku u Splitu za pribacit mirovinu kod njih. I otvorimo račun za umirovljenike i onako dok pričamo djevojka koja radi kaže mi vi niste blokirani. Ja samo šta nisam proplaka,i kažem joj kako nisam kad imam 5-6 ovrha ne doduše nešto velikih ali ima ih. Cura ponovno upiše moj OIB i kaže ponovno isto. Pošto sam pustih godina u ovrhama (zapravo sam i zaboravio kako je biti slobodan) nije mi jasno kako je to moguće. Ako si blokiran negdje svugdje si blokiran. Da li je netko imao ovakvu situaciju? Možda su prolupali kompjuteri? Što mislite o ovome?

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je dug podmiren, onda nema osnove za ponovnu naplatu.

Ako Vam banka dozvoljava kredit, onda je samo na Vama odluka, da li ćete iskoristiti tu priliku ili ne

Hvala na odgovorima. Možda ću to napraviti. Iako nisam duuuugo godina dizao kredite malo me je i strah. Eto vidit ćemo kroz koji mjesec šta će biti. Hvala još jednom. Pravi ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje. danas sam malo listao po e blokadama i gledao ovrhe koje su bile ,uglavnom sve je više  manje ok, ali me zanima jedna stvar.na nekoliko ovrha piše obustava/opoziv vrste duga. što to znači. nisam prije išao za tim, a sve te ovrhe su plaćene ili će biti. malo sam zbunjoza.ako može malo pojašnjenje.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Povlačenje ovrha
prije 36 minuta, rudolf.kovac je napisao:

obustava/opoziv vrste duga. što to znači. nisam prije išao za tim, a sve te ovrhe su plaćene ili će biti.

Ako su plaćene, onda su obustavljene. Za one koje je ovrhovoditelj povukao s naplate piše da su opozvane.

prije 28 minuta, rudolf.kovac je napisao:

jesam li šta falija upisati ili nema više te ovrhe? 

Očito su opozvane, ako nisu plaćene. Ali to ne znači da nema više duga, već samo nema ovrhe na novčanim sredstvima koju provodi FINA-a i to trenutno na dana kada ste provjeravali.

I teme su Vam spojene, nema potrebe da za isti upit otvarate novu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje.evo mene opet sa jednim pitanjem/dilemom. Naime možete li mi objasniti da li lista za naplatu na fini i mirovinskom je ista odnosno da li redoslijed naplata na fini isti kao i na mirovinskom. Jer mi se čini da mirovinski radi po svom a fina po svom.iako navodno se usklađuju. Nije priša za odgovor čisto sam se sjetio nakon par dana sreće i 🍺 da to pitam.😀. E I još jedno i za ovu godinu smo ok. Koja je razlika između ovrhe i ustege. Meni skidaju obje. Odnosno skidalo je do ove mirovine sad skidaju samo ovrhu. Hvala na odgovorima i na strpljenju.

uređeno: od rudolf.kovac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , rudolf.kovac je napisao:

Naime možete li mi objasniti da li lista za naplatu na fini i mirovinskom je ista odnosno da li redoslijed naplata na fini isti kao i na mirovinskom.

Ne. Postoji ovrha na novčanim sredstvima koju provodi FINA-a i ovrha na redovnom primanju koju provodi poslodavac/HZMO-e.

prije 5 sati , rudolf.kovac je napisao:

Koja je razlika između ovrhe i ustege.

Ovrha se provodi na temelju ovršne isprave, a ustega na temelju suglasnosti radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru Borbena7. Kao i uvijek u odgovorima kratko i jasno (možda ne uvijek ali dovoljno jasno)😀. Ljudima trebaju ljudi kao što ste vi koji im mogu objasniti neke pravne stvari na ljudski način(dovoljno laički da razumiju). Kad bi netko taj ovršni zakon preveo na laički način bez pravnih stvari primjer ove stvari ovrha/ustega,itd., mislim da bi taj koji će to napravi biti predsjednik države. Ipak nije mala stvar da glasa 250000 ljudi za nekoga.Šala mala iako ne baš. Eto toliko od mene za ovu godinu. Hvala još jednom na odgovoru i na strpljenju i želim vam svima svako dobro i puno zdravlja. ,,😀🍺🍺🍺😍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , rudolf.kovac je napisao:

Kao i uvijek u odgovorima kratko i jasno (možda ne uvijek ali dovoljno jasno)😀.

Da bi ja Vama bila jasnija morate mi pružiti što više informacija. Kada je pitanje općenito, tada mogu pružiti i samo takav odgovor. Najučinkovitiji je kada osoba navede u detalje svoj konkretni primjer za kojeg postavlja pitanje.

Dana 06. 09. 2023. u 10:22, rudolf.kovac je napisao:

Na nekoliko ovrha piše obustava/opoziv vrste duga. što to znači.

Npr. ovdje da bi dobili konkretan odgovor, trebaju mi informacije: da li se radilo o sudskoj ili izvansudskoj ovrsi?; kada je dostavljena na FINA-i?; da li je bilo kakvih naplata po njoj?; da li ste tražili od FINA-e ispravu temeljem koje su prestali postupati; da li su se kasnije pokušali naplatiti na neki drugi način?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naravno da dajete dobre i jasne odgovore. Nisam mislio ništa loše, normalno je da pokušam objasniti što je moguće bolje situaciju da bi dobio što bolji odgovor ali meni je dovoljno i to. Ne znam kako drugima,ja sam dugo u ovrhama skoro 15 godina ali nikad nisam išao za detaljima,u globalu imam dug, ovrha, naplaćuju se po nekom redu, meni je bilo bitno da imam para za normalan život a sve ostalo neka ide. Tako da možda malo nespretno sročena šala, ali mogu ljudi i naučiti nešto od vašeg odgovora. Borbena7 bilo mi je drago s vama komunicirati i zahvalan sam na svim odgovorima i savjetima. Hvala i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje evo mene opet.Još jedna zbunjoza. Kako prebacivam mirovinu na drugu banku tako sam od bivše banke uzeo izvod mirovine,no tamo vidim nema ovrha ali stoji neraspoloživa svota. sad mene zanima da li je to razlog zašto u Erste kažu da nisam u blokadi, jer po ovome nemam ovrha.Da malo opipam stvari uplatio sam 20 eura na novi račun i sutradan je bilo uplaćeno(skinuto) u korist ovrhe koja je prva na listi u Fini. To je ok i sve lijepo piše di šta kako.Divota od banke a ne Otp. Nije problem što mi skida 420 eura,što prije otplatim dugove to bolje.već s time samo zbunjuju ljude,koji su i ionako zbunjeni(barem ja). Nadalje  još jedan biser otp banke naime ja primam božićnicu u 8 mjesec.🤣🤣 ne nije šala stvarno piše tako. Po mom skromnom mišljenju jedna od najgorih banaka po pitanju ovršenih. Ali to je neka druga tema. E dragi moji forumaši možete li mi objasniti ( i drugima) što je razlika između ovrhe i neraspoložive svote,da li je to FINA ili što drugo. Naravno hvala na odgovoru.

2023-09-13-12-04-55-632.jpg

2023-09-13-12-06-05-613.jpg

2023-09-13-12-05-24-162.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija