Jump to content

Grcko jeftino maslinovo ulje prodaje se pod skupo dalmatinsko


anonimno

Preporučene objave

Vlasnik dalmatinske uljare maslinovog ulja je Grk i pod orginalnom etiketom Ekstra djevicansko ulje nase Dalmacije koje je po svim medjunarodnim kriterjima svrstano u vrhunska ulja vrhunske kvalitete pakuje jeftino grcko ulje po visokim cjenama i etiketom Dalmacije.

Da li iko u ovoj drzavi radi na zastiti hrvatskog brenda ili smo svi prepusteni da od nas rade sta ih je volja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pise!

Pise:Poljoprivredna zadruga Tribunj

Extra djevicansko maslinovo ulje

Olioextra vergine di oliva

proizvedeno i uzgojeno bez kolesterola

SMK max do 1%

1,0 l

 

 

Proizvodi i puni

PZ Ttibunj

EXTRA DJEVICANSKO MASLINOVO ULJE

 

Extra djevicansko maslinovo ulje je proizvedeno hladnim presanjem selektiranih maslina. Rezultat je savrseno balansirano, delikatno maslinovo ulje niske kiselosti i prirodnog okusa. Djvevicansko eksta maslinocvo ulje trba cuvati na sobnoj temperaturi , daleko od svjetla i dobro zatvoreno. Postoji vjerojatnost da ulje postane mutno, ukoliko temperatura padne ispod 7 st C no kvaliteta istoga ostat ce nepromjenjena.

 

Njihova zadruga jednostavno nema toliku kolicinu ulja na domacem trzistu niti toliko stabala maslina a tribunjsko ulje je znatno tamnije boje i gusce iznimne kvalitete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

proizvodi i puni

PZ Ttibunj

EXTRA DJEVICANSKO MASLINOVO ULJE

 

Njihova zadruga jednostavno nema toliku kolicinu ulja na domacem trzistu niti toliko stabala maslina ...

Poštovani !

Vaše mišljenje je potvrdio Laboratorij za prehranu Zavoda za javno zdravstvo u Splitu analiziom pet ulja raznih proizvođađa,a rezultati su objavljeni u Slobodnoj Dalmaciji,Glasu Slavonije,Glasu Istre....i na lecima koji se dijele potrošačima.

Svih pet odabranih maslinovih ulja s polica trgovina imalo je odgovarajuće deklaracije, dobar mikrobiološki rezultat, a kao najkvalitetnije se pokazalo ulje istarskog proizvođača "Agrolaguna", skuplje od ostalih petnaestak kuna za pola litre. Djevičansko ulje "Zvijezda" i obično maslinovo ulje "SMS" jednake su kvalitete, i cijene, iako je djevičansko ulje sastavom vrednije, dok djevičansko ulje "Bertolli Robusto" ima istu cijenu kao "Zvijezdino" ulje, a lošije je kvalitete. Djevičansko ulje proizvođača "PZ Tribunj", pokazala je analiza, najskuplje je i najlošije kvalitete, jer sadrži najviše loših masnih kiselina.

Evo i odgovora proizvođača :

Željko Jonjić, upravitelj PZ-a Tribunj:

Podmetanje konkurencije!

 

- Sve je to podmetanje. To radi naša konkurencija, a mi ovdje imamo sve analize koje potvrđuju da nam je ulje odlično. Mi smo mala zadruga i svi veliki samo gledaju kako nas "pošišati" zato što mi imamo domaće masline, a oni uvoze iz Španjolske, Italije... To je tipičan rat na tržištu, kao i svugdje. Sada ja moram dokazivati kod nekih drugih institucija da nam je ulje odlično.-

Prema Vašim saznanjima o uvozu lošeg grčkog ulja poštovani upravitelj zadruge očito laže,pa predlažem da kontaktirate udrugu koja je sudjelovala u toj hvale vrijednoj akciji :

22000 Šibenik, 8. dalmatinske udarne brigade 8

Tel./fax: 022 336 871; tel.: 200 441;

GSM: 095 802 1043; 098 518 066

e-mail: plavi.val.sibenik@si.t-com.hr

Udruga za zaštitu potrošaèa Šibensko-kninske županije

Plavi val.

Želim Vam odlično zdravlje.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zerjav je napisao:

je napisao:

proizvodi i puni

PZ Ttibunj

EXTRA DJEVICANSKO MASLINOVO ULJE

 

Njihova zadruga jednostavno nema toliku kolicinu ulja na domacem trzistu niti toliko stabala maslina ...

Poštovani !

Vaše mišljenje je potvrdio Laboratorij za prehranu Zavoda za javno zdravstvo u Splitu analiziom pet ulja raznih proizvođađa,a rezultati su objavljeni u Slobodnoj Dalmaciji,Glasu Slavonije,Glasu Istre....i na lecima koji se dijele potrošačima.

Svih pet odabranih maslinovih ulja s polica trgovina imalo je odgovarajuće deklaracije, dobar mikrobiološki rezultat, a kao najkvalitetnije se pokazalo ulje istarskog proizvođača "Agrolaguna", skuplje od ostalih petnaestak kuna za pola litre. Djevičansko ulje "Zvijezda" i obično maslinovo ulje "SMS" jednake su kvalitete, i cijene, iako je djevičansko ulje sastavom vrednije, dok djevičansko ulje "Bertolli Robusto" ima istu cijenu kao "Zvijezdino" ulje, a lošije je kvalitete. Djevičansko ulje proizvođača "PZ Tribunj", pokazala je analiza, najskuplje je i najlošije kvalitete, jer sadrži najviše loših masnih kiselina.

Evo i odgovora proizvođača :

Željko Jonjić, upravitelj PZ-a Tribunj:

Podmetanje konkurencije!

 

- Sve je to podmetanje. To radi naša konkurencija, a mi ovdje imamo sve analize koje potvrđuju da nam je ulje odlično. Mi smo mala zadruga i svi veliki samo gledaju kako nas "pošišati" zato što mi imamo domaće masline, a oni uvoze iz Španjolske, Italije... To je tipičan rat na tržištu, kao i svugdje. Sada ja moram dokazivati kod nekih drugih institucija da nam je ulje odlično.-

Prema Vašim saznanjima o uvozu lošeg grčkog ulja poštovani upravitelj zadruge očito laže,pa predlažem da kontaktirate udrugu koja je sudjelovala u toj hvale vrijednoj akciji :

22000 Šibenik, 8. dalmatinske udarne brigade 8

Tel./fax: 022 336 871; tel.: 200 441;

GSM: 095 802 1043; 098 518 066

e-mail: plavi.val.sibenik@si.t-com.hr

Udruga za zaštitu potrošaèa Šibensko-kninske županije

Plavi val.

Želim Vam odlično zdravlje.

 

 

 

Gospodine puno Vam hvala, znaci priznali ste mi i Vi da sam u pravu, kupio sam to Tribunjsko zadruzno ulje i kao sto vidite procitao sam vam sve detalje koje pisu na boci i sve se podudara.

Velika je steta sto ta zadruga narusava ugled privatnih maslinara i proizvodjaca ulja sa podrucja Tribunja jer je pravo tribunjsko domace ulje iznimne kvalitete, od prepoznatljive izrazito zelene boje do gustoce i arome.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav i postov

Evo napokon dobrih vijesti za kupovanje flasiranog maslinovo ljua sa podrucja -Tribuj-Vodice:(a ne samo da moramo kupovati po kucama kod privatnika ):

 

"Specijalitet uljare bit će ’sok’ od maslina

Poduzetnik Ante Duvnjak ulaže 1,2 milijuna eura u gradnju suvremeno opremljenog pogona na površini od 1600 kvadrata, a koji će biti dovršen do početka prerade maslina potkraj ove godine

Ante Duvnjak, ugledni vodički poduzetnik, u industrijskoj zoni Mlićevac u Vodicama započeo je gradnju najveće uljare za preradu maslina u Hrvatskoj. Pogon uljare, površine 1600 kvadrata, i njegovo opremanje najsuvremenijom opremom iz Italije stajat će 1,2 milijuna eura i bit će dovršen do početka prerade maslina potkraj ove godine.

- Moja je ambicija da ovaj pogon radi tijekom cijele godine. Uz otkup i preradu maslina, te obradu i pakiranje maslinova ulja, prvi u državi tržištu ćemo ponuditi pravi specijalitet - sok od maslina, kaže Duvnjak.

Vodička javnost s iznenađenjem je primila vijest da se Ante Duvnjak upustio u gradnju uljare jer Duvnjak slovi kao vrstan građevinar koji je prije 14 godina preuzeo građevinsku tvrtku GP Vodice.

- Za one koji me znaju, iznenađenja nema. Kao rođeni Vrličanin koji je dobar dio svog života proveo u Slavoniji i Zagrebu, dobro se zna da sam zaljubljenik maslina i maslinova ulja. Ove godine sam na susretu maslinara "zaradio" zlatnu i brončanu medalju, a zlatu se nadam i na Noćnjaku koji se ovoga tjedna održava na Braču. Dakle, iz ljubavi sam se počeo baviti maslinama. Moja je ambicija vlastitim radom i novcem stvoriti prepoznatljivi brend koji će znati cijeniti pobornici zdrave hrane - kaže Ante Duvnjak.

 

Marijan DŽAMBO

 

Vlastiti laboratorij

 

- Moja uljara će, kao prva na šibenskom području, imati vlastiti suvremeno opremljeni laboratorij. U njemu će svi proizvođači i prerađivači maslina provjeriti potrebne parametre o kvaliteti ulja. U ovom trenutku biramo tehnologiju kojom ćemo opremiti takav laboratorij.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani ljubitelju domaćeg maslinovog ulja!

Razveselila me Vaša informacija o skorom otvaranju pogona za preradu domaćih maslina i proizvodnju ekstra djevičanskog maslinova ulja.To će potaknuti uzgoj maslina i otvorit će se nova radna mjesta.

Da je kvaliteta našeg ulja vrhunska pokazalo se i na nedavno završenom Noćnjaku.

Na toj manifestaciji sudjelovalo je oko 400 proizvođača i prerađivača maslina i ulja. Osim hrvatskih na skupu su bili maslinari i uljari iz Slovenije, Italije, Turske, Bosne i Hercegovine, te Jordana i Australije.

Ovogodišnji šampion u kategoriji individualnih malih proizvođača maslinova ulja pripala je Nelki Sardelić iz Orebića s otoka Pelješca, dok je viceprvakom proglašeno maslinovo ulje Jurja Kirigina iz grada domaćina, Supetra.

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci li to da i vi sudjelejute u proizvodnji maslinovog ulja tj bavite se tim poslom?

Otocani pobjedili? Vrlo interesantno kao i da i u Bosni ima ulja. Kako to?

Zao mi je sto nisam probao tunisko ulje jer sam vidio slike njihovih plantaza i odusevio se a ulje im nije skupo.

Niste mi odgovorili sto kazete na ulje iz Marine?

I molim Vas recite mi koliko se placa analiza ulja?

 

p.s. I mene je odusevio podatak otvaranje nove Uljare koja ce proizvoditi sve od maslina<. npr Tapenada- neki namaz od maslina nisam nikad probao, otocani Sa Braca cak imaju neki stari recept za rakiju od maslina i cak su ga i objavili nedavno uz zelju da se ideja prosiri zainteresiranima,......maslina je jedna jako zdravo drvo, cak se i od listova moze praviti caj. :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje poštovanje!

Ne sudjelujem u proizvodnji maslinovog ulja niti se ne bavim poslom povezanim sa uljem.

Moj interes za hladno prešano ulje je zbog zdrave prehrane i ljekovitosti istog.

Po svom sastavu, može se reći da je maslinovo ulje gotovo idealna masnoća. Sastoji se od gotovo 80% jednostruko nezasićene oleinske kiseline, te višestruko nezasićene linolne i linolenske kiseline, a manji ostatak su zasićene kiseline palmitinska i stearinska. Od antioksidanata, najznačajniji je tokoferol ili vitamin E.

Nezasićene masne kiseline smanjuju tzv. loši kolesterol ili LDL kolesterol, a oleinska još povisuje koncentraciju HDL - lipoproteina. Pored toga, oleinska kiselina djeluje još i antitrombotično.

Dobro je poznato blagotvorno djelovanje maslinovog ulja na sluznicu želuca. Naime, maslinovo ulje smanjuje tonus muskulature želuca, te je pražnjenje želučanog sadržaja znatno brže nego pri uporabi drugih masnoća, a tako se istovremeno preveniraju žgaravica i gastritis, a samim tim i ulkus. Također, kod već postojećeg gastritisa i ulkusa, maslinovo ulje ublažava smetnje i povoljno djeluje na cijeljenje vrijeda.

Maslinovo ulje djeluje i na Odijev sfinkter, te omogućava dulje istjecanje žuči u duodenum i učinkovitije probavljanje masnoća u tankom crijevu.

Također je svakodnevna upotreba maslinovog ulja preporučljiva u prevenciji različitih vrsta raka (debelog crijeva, dojke, prostate), te u prevenciji kardiovaskularnih bolesti.

Pored toga, zbog velikog sadržaja polifenola, te alfa - tokoferola i beta - karotena, maslinovo ulje se ubraja u namirnice sa snažnim antioksidativnim djelovanjem. nadalje, povećava imunitet i omogućuje obranu organizma od upalnih procesa.

Djelovanje maslinovog ulja na kožu je također blagotvorno. Omogućava koži dugo zadržavanje vode i tako spriječava suhoću kože, ali i brže cijeljenje rana.

Nije mi jasno zbog čega se čudite pobjedi otočana.

U bosni ima ulja jer ima i maslina.

Niti ja nisam probao tunisko ulje,a ne bih ga niti kupio jer domaće je domaće.

Ulje iz Marine nisam probao pa stoga nisam na to odgovorio.

U vezi naplate analize ulja kontaktirajte :

Liviana Mandalinić

Služba za zdravstvenu ekologiju

Odjel za kontrolu namirnica i predmeta opće uporabe

Zavod za javno zdravstvo Istarske županije

tel. 052 529-071

e-mail namirnice@zzjziz.hr

Želim Vam odlično zdravlje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija