Jump to content

Prevara


Naivnaiglupa

Preporučene objave

Prije nego počnem, znam sama sam si kriva jer sam glupa i naivna.

Dizala sam kredit kako bi decko mogao podignuti parnice protiv osobe kojij je bio jamac za kredit i on ga je otplatio. Uz to su bili radovi na kuci, popravci auta, nesto se desi da on treba nivsc i slicno da bi dosli na cifru od 40.000e. taj novac mi je obrcao vratiti kad digne kredit. U porukama mi je naveo da ce mi novac vratiti kad mu isolate kredit koji je navodno odobren i ceka isplatu par dana. U par navrata je potvrdio da ce vratiti novac. Imaju li te poruke ikakvu snagu na sudu ukoliko cu morat dignuti tuzbu ili se moram pomiriti da cu otplacivati tudi kredit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Kad jednog dana imate pravomoćnu i ovršni presudu u svoju koristi, onda je samo pitanje kad ćete se naplatiti. Imate će on imovine, ako ne ništa dugo imati će redovna primanja, a sasvim je svejedno što planira otići u inozemstvo. 

S druge strane, možete mu i oprostiti taj dug.

Kak mislite da je svejedno ako ode u inozemstvo? 

Treba docekat to jednog dana, do tad prezivljavati. Al to je druga prica kojoj sam si sama kriva 🥺

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Naivnaiglupa je napisao:

Kak mislite da je svejedno ako ode u inozemstvo? 

Imate na raspolaganju Europski ovršni nalog.

prije 18 minuta, Naivnaiglupa je napisao:

Treba docekat to jednog dana, do tad prezivljavati.

Bez ovršne isprave neće imati što čekati, tako da ako nema sporazuma o isplati, jedino Vam na raspolaganju ostaje sud.

Ne bi bilo loše da mu Vaš odvjetnik pošalje dopis kao upozorenje pred tužbu, jer nekada je i to dovoljno za isplatu. Možda Vas ne doživljava ozbiljno. Vrijedi pokušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Borbena7 je napisao:

Imate na raspolaganju Europski ovršni nalog.

Bez ovršne isprave neće imati što čekati, tako da ako nema sporazuma o isplati, jedino Vam na raspolaganju ostaje sud.

Ne bi bilo loše da mu Vaš odvjetnik pošalje dopis kao upozorenje pred tužbu, jer nekada je i to dovoljno za isplatu. Možda Vas ne doživljava ozbiljno. Vrijedi pokušati.

A zadužnica i ugovor o zajmu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Naivnaiglupa je napisao:

Danas bi trebali ići potpisati ugovor i zadužnicu.

Svakako prije potpisivanja provjeriti sa stručnom osobom što točno potpisujete, posebno sadržaj tog ugovora.

prije 1 sat, Naivnaiglupa je napisao:

Smijem li gnjaviti ovdje nakon toga ako ću imati pitanja? 

Naravno, zato smo tu, ali ako već potpišete, onda može biti kasno za pravno tumačenje. Neka Vam da primjerak ugovora, pa se konzultirajte sa odvjetnikom prije potpisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija