Jump to content

Dosjelost ili drugi način


petar1986

Preporučene objave

Naslov: Mogućnost upisa vlasništva ili otkupa stana od Grada xxxxx temeljem temeljnog dosjelosti

Poštovani članovi foruma,obraćam vam se sa specifičnim pitanjem u vezi s dugogodišnjim korištenjem stana u xxxxx. Naime, koristim stan koji je vlasništvo Grada xxxx više od 10 godina, temeljem ugovora koji je zaključen između mene i grada xxxxxxxxx . Prema ugovoru, stan je dodijeljen na neodređeno vrijeme bez naknade, s obzirom na određene socijalne uvjete.

S obzirom na dugogodišnji miran posjed i korištenje stana, zanima me postoji li pravna mogućnost da na temelju temeljnog dosjelosti ili neke druge pravne osnove zatražim upis vlasništva ili mogućnost otkupa stana od Grada xxxxx.

U ugovoru nije navedeno ništa što bi se odnosilo na ovakvu mogućnost, a naknade za zajedničke uređaje i usluge u zgradi uredno se podmiruju. Također, nema nikakvih prekršaja ili povreda ugovornih obaveza sa moje strane.

Ako netko ima iskustva s ovakvim situacijama ili poznaje pravnu regulativu na ovom području, bio bih zahvalan na savjetima i informacijama. Posebno me zanima postupak, dokumentacija koja bi bila potrebna, te moguće poteškoće i zamke na koje bih trebao obratiti pažnju.

Unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima i savjetima!

S poštovanjem,
Petar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija